Azerbaycan’a ikinci kritik ziyaret

Önce Özel Kuvvetler şimdiyse Jandarma Komutanı 24 Nisan'a sayılı günler kala Azerbaycan'a gitti.İki ismin de Ermeni cephe hattını ziyaretleri dikkat çekti.

Azerbaycan’a ikinci kritik ziyaret

Hafta sonu Özel Kuvvetler Komutanı’nın ardından şimdi de Jandarma Genel Komutanı Azerbaycan’a ziyaret için gitti. İki üst düzey komutanın Ermenistan cephe hattını  kapsayan ziyaretlerinin, “24 Nisan 1915 sözde Ermeni Soykırımı”nın 100. yılına sayılı günler kala yapılması dikkat çekti. Bilindiği üzere Ermeni diasporasının, 1915 Ermeni tehcirinin 100.yılında dünya çapında dikkat çekici propaganda faaliyetlerine imza atması bekleniyor.

AKSAKALLI POZ VERMİŞTİ!

Hafta sonu Özel Kuvvetler komutanı Zekai Aksakallı, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret etmişti.

Savunma Bakanlığının davetlisi olarak geldiği Azerbaycan’da, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki askeri mevzileri ziyaret eden Aksakallı, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki ön mevzilere giderek burada nöbet tutan Azerbaycanlı askerleri ziyaret etmiş ve incelemelerde bulunmuştu.

Dürbünle Ermeni işgali altındaki bölgeleri izleyen Aksakallı’ya, cephe hattında yaşanan gelişmeler ve Ermeni tarafının yaptığı ateşkes ihlalleri anlatımıştı.

Nöbet tutan askerlere hitap eden Aksakallı “Sizinle gurur duyuyorum. Hem sizin moralinizi hem de ordunuzun askeri araç ve gereçlerini, silahlarını çok iyi buldum. Buna çok sevindim. Türkiye her zaman Azerbaycan’ın yanındadır. Azerbaycan ve Türk askeri yenilmezdir. Savaşlarda bunu defalarca ispat ettik” demişti.

Beyaz Saray'dan 'Gazi Halısı' açıklamasıBeyaz Saray’dan ‘Gazi Halısı’ açıklaması

JANDARMA KOMUTANI DA BÖLGEDE

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İçişleri Bakanlığının davetlisi olarak geldiği Azerbaycan’da temaslarına başladı. Merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in mezarını ziyaret eden Atay, anıta çelenk bıraktı.

Azerbaycan İç Ordular Komutanı Tümgeneral Şahin Memmedov ve Bakü Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler’in de eşlik ettiği Atay, Bakü Şehitler Hiyabanı’ndaki Ebedi Ateş Anıtı’na da çelenk sundu.

Bakü Türk Şehitliğine geçen Atay, buradaki anıta çelenk bıraktıktan ve saygı duruşunda bulunduktan sonra, şehitlikteki deftere şunları yazdı:

“Aziz şehitlerimiz. Yüce mefkureler uğruna canlarını feda eden sizler, tarihimizin altın sayfalarını şereflendirdiniz. Yüce Türk milleti, sizlerin destansı mücadelenizi ve kahramanlıklarınızı her zaman minnetle ve şükranla anacaktır. Aziz hatıralarınız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhlarınız şad olsun!”

SINIR KOMUTANI İLE GÖRÜŞECEK

Atay’ın Azerbaycan’da İçişleri Bakanı Ramil Usubov ve Sınır Hizmetleri Komutanı Elçin Guliyev’le görüşeceği, bazı askeri birlikleri ziyaret edeceği bildirildi.

Sözde 'Ermeni Soykırımı' iddiaları için yeni gelişmeSözde ‘Ermeni Soykırımı’ iddiaları için yeni gelişme

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...