Reklamsız Sözcü

Bahçeli’ye fezleke şoku

MHP Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçen yılki Bursa mitinginde seçmelerin "vur de vuralım, öl de ölelim" diye slogan atmasının cezası MHP lideri Bahçeli'ye kesildi.

android-time 20:01
Bahçeli’ye fezleke şoku
MHP Başkanı Devlet Bahçeli'nin geçen yılki Bursa mitinginde seçmelerin "vur de vuralım, öl de ölelim" diye slogan atmasının cezası MHP lideri Bahçeli'ye kesildi.

TBMM Başkanlığı’na sunulan “dokunulmazlık dosyaları” arasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ait bir dosya da bulunuyor. O dosyada, Bahçeli’nin 23 Mart 2013’te gerçekleştirilen Bursa Mitingi sırasında kendisini dinleyen MHP’liler, “vur de vuralım, öl de ölelim” sloganı atmış, Bahçeli ise “onun da zamanı gelecek” diyerek vatandaşları susturmuştu. Ancak, Bahçeli’nin bu sözleri “dokunulmazlık dosyası” gelmesine engel olmadı. O sözler nedeniyle; dokunulmazlık dosyasının, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında olduğu öğrenildi.

MHP’Lİ BÜYÜKATAMAN: DÖRT BAKANIN FEZLEKESİ GELMEZKEN İRONİK

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fezlekesinin Meclis’e gönderilmesine tepki göstererek, “Adı yolsuzluğa karışan dört bakanın fezlekesini Meclis’e göndermek yerine Sayın Genel Başkanımızla ilgili bir fezlekenin gönderilmiş olması ironik bir durumdur” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fezlekesinin TBMM'ye gönderilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında, adı yolsuzluğa karışan dört bakanın fezlekesini Meclise gönderilmesi yerine Bahçeli'nin fezlekesinin gönderilmesine tepki gösteren Büyükataman, “Tertemiz geçmişi, şerefli mazisiyle Türk siyaset tarihine adını yaşarken altın harflerle yazdıran Sayın Genel Başkanımızla ilgili bir fezlekenin gönderilmiş olması ironik bir durumdur” dedi.
Bahçeli'nin suçlandığı “suç işlemeye tahrik” suçunun da “komik” olduğunu savunan Büyükataman, Bahçeli'nin her fırsatta demokratik vasıtaları ve sandığı işaret ettiğini belirtti. Büyükataman, Bahçeli'yi bu ithamla suçlayanların Türk milletinin ferasetiyle alay etmekle suçladı. (ANKA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more