Reklamsız Sözcü

Bahçeli’ye Gezi tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul’daki yoğun programına Şile’yi ziyaret ederek devam etti.

21:27 -
Bahçeli’ye Gezi tepkisi

Şile ziyaretinden sokaklarda çiçek dağıtan, esnafla selamlaşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yaklaşan bir kişi “Sayın Bahçeli, Gezi olaylarına katılanları PKK'lı ilan ettiniz, ben değilim ” diye seslendi. Partililer araya girerek bu kişiyi uzaklaştırırken Bahçeli'nin “Öyledir” dediği duyuldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'daki yoğun programına Şile'yi ziyaret ederek devam etti.

Şile Meydanı'nda toplanan kalabalığa seslenen Bahçeli, konuşma yaptığı kürsünün mütevazılığına vurgu yaparak, “Tayyip Erdoğan TOKİ'nin imkanlarıyla güzel bir kürsü yapmış, bizim mütevazi kürsüye bakın. Ama yine de derdimizi anlatmaktan aciz değiliz ” dedi.

Hükümetin Ne Mutlu Türk'üm sözünden rahatsız olduğunu söyleyen Bahçeli, tek başına iktidar olmaları halinde Başbakan Erdoğan'ın villasının girişine ‘Ne Mutlu Türk’üm diye yazacaklarını söyledi.

”BU DA AYAKKABI İSTEYEN ÇOCUK”

17 Aralık operasyonunun ardından ayakkabı kutuları içinden paralar çıktığını hatırlatan Bahçeli, babasından ayakkabı isteyen çocuk hikayesini anlattı.

Bahçeli,” Çocuk 'bana bir ayakkabı' diyor. Baba 'ayakkabı alayım sana' diyor. 3-5 tane model beğeniyor. 'Şunu rica ediyorum baba, diyor. O ayakkabıyı alacak kunduracı da durgun, akşama kadar siftah yapmamış, 'kutusuna koyup paket ediyorum' diyor. Baba, 'aman kutuya koyma yanlış anlaşılır, eve götürürüm bir gazeteye sar öyle gideyim diyor” diye konuştu.

GEZİ TEPKİSİ

Konuşmasının ardından bir süre Şile sokaklarında yürüyen MHP lideri vatandaşlara çiçek dağıttı.

Bu sırada Şileli olduğunu söyleyen bir kişi “Sayın Bahçeli, Gezi olaylarına katılanları PKK'lı ilan ettiniz, ben değilim ” diye bağırdı. Partililer araya girerek tepki gösteren vatandaşı uzaklaştırırken Bahçeli'nin “Öyledir” dediği duyuldu.

BÖREK YEDİ
Partisinin ilçe seçim bürosuna da uğrayan Bahçeli kendisine ikram edilen yöresel börekten yeyip, ayran içti.

Bahçeli gündeme ilişkin soru sormak isteyen gazetecilere “Kürsüden mesajlarımı verdim ” diyerek geri çevirdi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more