Bakan Zafer Çağlayan’a saati sordu, işten atıldı!

Bir restorandan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a "Saat kaç?" diye soran iki kişi işlerinden atıldı.

Bakan Zafer Çağlayan’a saati sordu, işten atıldı!

Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın Ankara'nın ünlü restoranında yaşanan saat kaç krizinin ayrıntıları netleşti.  Taraf gazetesinden Hüseyin Özay’ın haberine göre, Çağlayan'a, “Sayın bakan saat kaç” diye soran kişinin, özel bir hastanede müdür olduğu ve olayın ardından da Hasan isimli müdür ile yanında bulunan ekip arkadaşlarının işten atıldığı ortaya çıktı. Ayrıca olayın yaşandığı sırada, Çağlayan ile korumaların “saat kaç” sorusunu yönelten vatandaşa sert tepki gösterdiği, hatta mutfakta kısa süreli bir sorguya aldıkları öğrenildi.

“Zafer Bey saatiniz kaç?”

SAATİ SORANLAR ORTAYA ÇIKTI

17 Aralık zanlısı Reza Zarrab'a Bodrum tatilini yarıda kestiren vatandaş protestosunun bir benzeri, aynı davada adı geçen ve 700 bin dolarlık rüşvet saat aldığı iddiası ile uzun süre gündemde kalan Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın başına geldi. Ankara'nın Çayyolu semtinde lüks bir restorana giden Çağlayan'a, aynı yerde yemek yiyen bir grup genç tarafından, “Saat kaç” sorusu yöneltildi.Bakana saat kaç sorusunu yönelten gençlerin kimliği netleşti.

Buna göre, olay akşam saatlerinde meydana geldi. Zafer Çağlayan ve ailesi lüks restorana akşam yemeği için geldiler. Yan masalarında ise, Ankara'da özel bir hastanede çalışan bir grup sağlık personeli yemek yiyordu. Hastanede müdür olarak görev yapan Hasan isimli vatandaş, yemek sırasında dayanamayarak Bakan Çağlayan'a, “Sayın bakan saat kaç” diye sordu. Çağlayan soruya karşılık, “saat 19:15” gibi bir cevap verdi. Ancak bu esnada, korumalar ve Çağlayan'ın çocukları saati soran yan masadakilerin üzerine yürüdü.

Masada, “saat kaç” diye soran müdür Hasan'ın dışında, H.A. isimli, yine aynı hastanede çalışan sağlık personeli bulunuyordu. Aynı masada isimleri tespit edilemeyen başka sağlık çalışanlarının da olduğu öğrenildi.

Temiz siyaset için ‘Hayati' istifaTemiz siyaset için ‘Hayati' istifa

TELEFON KAYITLARINI ALDILAR

Olayın görgü tanıkları, “Saat kaç” sorusunun yöneltilmesinin ardından eski bakanın korumaları ile çocukları soruyu yönelten Hasan isimli sağlık müdürünü yaka paça restoranın mutfak kısmına götürdüler. Burada, vatandaş korumalar tarafından ayaküstü sorguya çekildi. Ve bu esnada, vatandaşın telefondan bazı numaralar alındı. Yine telefon aracılığı ile vatandaşın kimlik bilgilerine ulaşıldı.

İŞTEN ATILDILAR!

Taraf, Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'a “saat kaç” sorusunu yönelten ve bir özel hastanede çalışan sağlıkçıların yakınlarına ulaştı. Konu hakkında konuşmak istemediklerini ifade eden sağlık personelinin yakınları, olaydan bir gün sonra Hasan isimli müdürün ücretsiz olarak bir hafta izne çıkarıldığını ve bir hafta sonra da işten çıkarıldığını bildirdiler. Yakınlar, yine aynı masada bulunan ve Hasan'ın ekibinde yer alan H.A. isimli personelin de olayın ardından işten atıldığını kaydettiler. Sağlık personeli, şu anda başka özel hastanelerle iş görüşmesi yaptıklarını hatırlatarak, olayın duyulması hâlinde bu hastanelerden de olumsuz cevap almaktan çekindiklerini bildirdiler.

Rıza Sarraf ve Ebru Gündeş döndüRıza Sarraf ve Ebru Gündeş döndü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...