Balıkesir’de Kobani eylemcilerine dayak

Balıkesir'de, HDP üyeleri, Kobani sınırında ölen Kader Ortakaya için protesto yapmak isteyince ortalık bir anda karıştı.

Balıkesir’de Kobani eylemcilerine dayak


Balıkesir’de Kobani eylemi gerginliği yaşandı. 25 kişilik HDP’li grup saat 14.00 sıralarında Yeşilli Meydanı’nda basın açıklaması yapmak için toplanıp, Kobani’de öldürülenler için saygı duruşunda bulundu. Grup adına yapılan basın açıklamasında, IŞİD vahşetinin 53’üncü gününde saldırılara dikkat çekmek için toplanıldığı belirtilip, Kobani için sanatçıların oluşturduğu insan zincirine polisin sert tepkisi eleştirildi.

Kobani eylemcilerine 8 yıl hapis istemiKobani eylemcilerine 8 yıl hapis istemi

Kobani sınırında nöbet tutan Marmara Üniversitesi öğrencisi Kader Ortakaya’nın öldürülmesi de kınanırken, basın açıklaması sırasında, Kürtçe, pankartlar taşınırken, grup Türkçe ve Kürtçe sloganlar attı.

Kadınlardan Kobani eylemiKadınlardan Kobani eylemi

Basın açıklaması yapan gruba, bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Bir vatandaş, ‘Burası Kuvay-i Milliye şehri defolun’ diye bağırdı. Tepkiye bazı vatandaşlar da katılınca sivil polisler olayı yatıştırmak için araya girdi. Çevik Kuvvet ekipleri de araya girip, iki grubu birbirinden uzaklaştırdı. Polisin müdahalesiyle gerginlik büyümeden önlendi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...