Reklamsız Sözcü

‘Tesbihleri iade edeceğim’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Kütahya mitinginde konuştu.

android-time 17:21
‘Tesbihleri iade edeceğim’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin Kütahya mitinginde konuştu.

İşte Başbakan’ın konuşmasından satır başları…

-Kütahya bu aziz milletin gurur şehri. Kütahya İstiklal savaşımızın şehri, emeğin şehri, medeniyet şehri. Bir kez daha bu şehirde bulunmanın şu coşkuyu sizlerle yaşamanın gururunu duyuyorum.

-Menderes o darbe yapıldığında Menderes Kütahya’daydı. Bu acı tecrübeye rağmen Kütahya umudunu yitirmedi. Kütahya her zaman milli iradenin yanında oldu. Kütahya AK Parti’yi destekledi. Kütahya’nın en büyük mahallesi vefa mahallesi. Bizler vefayı çok iyi biliriz.

-30 Mart’ta bu ülkenin millet tarafından  idare edildiğini herkese bir kez daha göstereceğiz. 1950’den beri bu ülkede bir mücadele var. Medya, işadamları, çeteler onlarla birlikte CHP ‘Bu ülkeyi biz yönetiriz’ diyorlar. Ama biz farklı bir şey söylüyoruz. Merhum Menderes ‘Yeter söz milletin’ demişti. Biz AK Parti olarak ‘Yeter söz de karar da milletin’ dedik.

-Milletin karar vermesinden milletin yetkili olmasından rahatsız olanlar bir tuzak kurarak milletin iradesini yıpratmak istediler. Önce Gezi olaylarını çıkardılar. Sokaklara döküldüler, cam çerçeve kırdılar, insanları tehdit ettiler. Türkiye’yi dünyaya olumsuz göstermek istediler. Orada başarılı olamayınca 17 Aralık operasyonunu yaptılar. Paralel yapı, 17 Aralık, 25 Aralık… Ve bunlar bir istismar siyasetiyle bunu yaptılar. Bunlarda takiye, yalan, nifak, fitne var. Çok enteresan bir kampanya sürdürüyorlar.

-Bunlar milli kurumlarımızı ekonomiyi milli birlik ve kardeşlik projemizi hedef aldılar. Ama biz dik durduk. Şimdi sıra sizde. Bu paralel yapıya, kuklalara 30 Mart’ta cevabı siz vereceksiniz.

-Siz bize bu aklı vermeyi bırakın da kurabiliyorsanız gidin partinizi kurun, meydanlara çıkın. 30 Mart’ta son manşeti siz atacaksınız. En güçlü manşet sizin maşetiniz. 30 Mart’ta sadece belediye başkanı seçmeyeceksiniz paralel örgütün oyuncağı olan CHP’ye MHP’ye siz ders vereceksiniz.

-CHP’nin genel başkanının uygunsuz resimlerini yayınladıkları zaman yarım saatte kaldırtan bendim. CHP’nin şu andaki genel başkan yardımcılarından bir tanesinin aynı şekilde. MHP’nin aynı şekilde.

-Paralel örgüt bunların önüne ne atarsa onunla idare ediyorlar. Kabataş’taki çirkin saldırıyı çarpıtıp  bunlara veriyor CHP, MHP ona sarılıyor. Bu tuzağı siz alt üst edeceksiniz. ‘Bu ülkenin sahibi biziz istikameti biz çizeriz’ diyeceksiniz.

-Ses kayıtlarında çıktı, bunlara ne diyorlar ‘tuzluk.’ Yani nereye koyarsan orada durur. İradeleri yoktur talimat alır emir alır öyle hareket eder. 17 Aralık darbesi başarıya ulaşsaydı bu tuzluklar yeni parti kuracak Türkiye’yi istedikleri gibi tanzim edeceklerdi. Biz buna izin vermedik.

-30 Mart’ta bu tuzluklara ve emir verenlere, bunların yol arkadaşları CHP ve MHP’ye gerekli cevabı siz vereceksiniz.

-Onlar siyaseti esersizlik siyaseti, bizim siyasetimiz ise eser siyasetidir.

-Bu millet bu ülkeye çok partili hayatta CHP’ye hiç yetki verdi mi? Hayır. Çünkü bu ülkenin değerleriyle benim milletimin değerleri birbirine uymuyor.

-Biz görevi devraldığımızda Türkiye’nin Milli Geliri, 230 Milyar dolardı. Şimdi ise 830 Milyar dolar.

-Bunlarda arsızlık yok. Kalkıp bu işi yapanları ‘yolsuzluk’ ile suçluyorlar.

-Allah’tan Marmaray’ı görmediler. Denizin altında olduğu için göremediler. Onda da bizi engellemeye çalıştılar.

-Biz büyük düşünüyoruz. Onun için de 2023 farklı bir Türkiye olacak.

-Anne, baba olmak ayrı bir şey. 4 çocuk babası olarak çektiğim çileyi biliyorum.

-Sizlere bu ülkede verdiğim hizmedi nereye koyacaksınız? Başınızdakinin gönderdiği methiyeleri nereye koyacaksınız?

-Başınızdakinin gönderdiği tesbihleri de bekliyorsanız onu da gönderirim.

-Biz size hizmet yolundayız. Hizmet deyince aklınıza sadece bir cemaat gelmesin. Bu ülkede çok cemaat var hizmet eden.

-30 Mart’ta biz Kütahya’dan çok farklı ve yüksek bir sonuç bekliyoruz.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:2123.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more