Reklamsız Sözcü

Başbakan’dan tahliyeler yorumu!

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık tahliyeleriyle ilişkin yorumunda "Adaletin yerini bulacağını biliyordum" dedi.

android-time 18:21
Başbakan’dan tahliyeler yorumu!
Başbakan Erdoğan, 17 Aralık tahliyeleriyle ilişkin yorumunda "Adaletin yerini bulacağını biliyordum" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklu bulunan 5 kişinin tahliyesini, “Doğrusu benim beklentim bu istikametteydi. Şu anda benim er geç hak yerini bulacaktır diye bir temennim vardı ve hak yerini buldu” sözleriyle değerlendirdi.
Başbakan Erdoğan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin 200 yataklı hastanesinin açılış sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında tahliyelerine karar verilen, İçişleri eski Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan ile iş adamı Reza Zarrab'ın tahliyelerinin anımsatılması üzerine, Başbakan Erdoğan, “Doğrusu benim beklentim bu istikametteydi” dedi.

“Paralel yargı” ifadesini kullanan Erdoğan, “Ki bunu bir kısım olarak ifade etmek istiyorum, bir kısım paralel yargı maalesef çok haksız, mesneti olmayan adımlar attılar ve şu anda benim ‘Er geç hak yerini bulacaktır’ diye bir temennim vardı ve hak yerini buldu. Temenni ederim ki buna benzer birçok mağdur olan insanlar vardı, o mağdur olan insanlar da hakkın tecellisiyle bu hapishanelerden bir an önce çıkma imkanı yakalasınlar” şeklinde konuştu.
Tahliyelerin bir yargı süreci olduğuna işaret eden Erdoğan, bu konulara yürütme olarak, bir başbakan olarak kendilerinin müdahale imkanının söz konusu olmadığını belirtti. Bugünkü mevcut gelişmenin inşallah birçok şeylerin önünü açacağına işaret eden Erdoğan, “Temennim odur ki bundan sonra bu iş süratle gelişsin, bu mağdurların da durumu bir çözüme kavuşsun” dedi.
Öte yandan, 17 Aralık günü gözaltına alınan ve çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmalarına karar verilen, bugün de tahliyelerine karar verilen Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan ve Reza Zarrab Metris Cezaevi'nden; Hikmet Tuner ve Özgür Özdemir de Paşakapısı Cezaevi'nden çıkış yaptı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:0628.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more