Reklamsız Sözcü

Başkentte metro çilesi!

Ankara Metrosu'na sığmayan vatandaşlar tepki gösterdi: Gökçek istifa!

android-time 11:30
Başkentte metro çilesi!
Ankara Metrosu'na sığmayan vatandaşlar tepki gösterdi: Gökçek istifa!

Onur Can KANKAL/Sozcu.com.tr

Ankara Sincan-Batıkent Metrosu geçtiğimiz hafta vatandaşın hizmetine sunuldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajo, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in gösterişli bir törenle açtığı metronun ilk hafta ücretsiz olacağı duyuruldu.

12 Şubat 2014 itibariyle kullanıma başlayan metroda ise skandallar bitmek bilmedi. Yeni hatların açılışıyla vatandaşlar metro vagonlarından taşarken, duraklara bile sığamadılar.

Pazartesi sabahı işlerine gitmek için yola çıkan Ankaralılar, metrodaki bu izdihama tepki gösterdi. “Gökçek istifa” sloganları atan yolcular, metro çilesini ıslıklarla ve alkışlarla da protesto etti. Kimi yolcuların kalabalıktan fenalık geçirdiği görülürken, metroda kavgalar da çıktı.

Batıkent’ten Kızılay istasyonuna giden metronun, aşırı yüklenme nedeniyle sık sık durması dikkat çekerken, normalde 22 dakikada hattı tamamlayan metro, bugün 45 dakikada seferini tamamladı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:3317.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more