Sözcü Plus Giriş

Resmi Gazete’de yer alan atama kararına göre, Adalet Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Veysi Kaynak atandı. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Dr. Alaattin Büyükkaya’nın atanması uygun görüldü.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Halil Etyemez, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına, Muhammet Balta’nın atanmasına karar verildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Büyükelçi Ali Naci Koru, Ekonomi Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Adnan Yıldırım, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Metin Yılmaz getirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Kutbettin Arzu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Fatih Metin, İçişleri Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Vali Osman Güneş, Kalkınma Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Mehmet Ceylan, Maliye Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına da Abdullah Erdem Cantimur atandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Orhan Erdem, Milli Savunma Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Hasan Kemal Yardımcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına Dr. Nurettin Akman, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın açık bulunan Bakan Yardımcılığına ise Yahya Baş’ın ataması yapıldı. (AA)