Belediye başkanı yine pusulayı şaşırdı

Ramazan'da adını mahyaya yazdıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı C. Güvenç, bu kez de “10 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun" diye pano yaptırdı.

Belediye başkanı yine pusulayı şaşırdı

Kısa sürede müdahale edilerek yazı kaldırılırken aynı panoda ‘temizlik imandandır' şeklindeki hadisi şerifin altına ise yine aynı belediye başkanının adının yazılması da tepkilere neden oldu.

Başkan Güvenç adını mahyaya yazdırdıBaşkan Güvenç adını mahyaya yazdırdı

Ramazan ayında Dergah camine adına mahya yazdırarak gündem olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'ten benzer bir gaf daha geldi.

Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda bulunan ışıklı panodaki 10 Kasım kutlaması şehirde şaşkınlıkla karşılandı. 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümü ile öğretmenler gününü bir birine karıştıran belediye, panoya “10 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun / Celallettin Güvenç. / Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı” şeklinde yazı yazdı. Kısa sürede sosyal medya ortamına taşınarak tepki toplayan yazıya müdahale edilerek kaldırıldı, ancak tepkiler devam etti.

HADİSİN ALTINA ADINI YAZDIRMIŞTI

Celalettin Güvenç'in isim merakı birçok skandalı da beraberinde getiriyor. Ulubatlı Mahallesinde bulunan Turgut Özal Parkı ile Fatih Sultan Mehmet parkında ışıklı panoda hadisin altına da Güvenç isimini yazdırdı. Işıklı panoda mesajlar sürekli akıyor ancak belediye başkanının adı sabit şekilde yazılmış durumda. Belediye başkanı akan panoda parkın temiz tutulması için mesaj veriyor. Ardından ‘temizlik imandandır' hadisi şerifine yer veriliyor. Fakat alıntı olduğu veya hadis olduğu şekilden bir bildirimde bulunulmuyor. ‘Temizlik İmandandır' hadisi şerifi yazıyor. Hadisi şerif yazısının altında Celalettin Güvenç'in adının yazması tepkilere neden oluyor. Belediye başkanının adını her tarafa yazdırmasından rahatsız olan bir vatandaş, “Tüm sokaklara adını yazdırsa daha iyi olur. Hiç olmasa parmağını milletin gözüne sokmuş gibi olur. Milllete de ibret olsun.” diyerek tepki gösterirken bir başka vatandaş ise Hadisi şerifin altına adını yazdırmanın günah olduğunu dile getirdi. cihan

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...