Reklamsız Sözcü

Bilal Erdoğan’dan CHP’li vekile dava!

Öztürk: "Bilal Erdoğan, bu tip davaları babasından öğrenmiş. Demirden korksak trene binmeyiz, kargadan korksak darı ekmeyiz"

android-time 15:45
Bilal Erdoğan’dan CHP’li vekile dava!
Öztürk: "Bilal Erdoğan, bu tip davaları babasından öğrenmiş. Demirden korksak trene binmeyiz, kargadan korksak darı ekmeyiz"

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Başbakanın oğlu Necmettin Bilal Erdoğan, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk’ün kişilik haklarına hakaret edildiği gerekçesi ile 10 bin tl’lik tazminat davası açtı.

Bilal Erdoğan’ın avukatları, Ali Rıza Öztürk’ün 22.01 2014 tarihinde TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmasında, ” Bilal’i ifadeye niye çağırdılar?,hırsızlıktan çağırdılar, yolsuzluktan çağırdılar, örgüt kurmaktan çağırdılar tamam mı ! demek suretiyle Bilal Erdoğan’a” alenen” hakarette bulunulduğu ifade edilerek İstanbul Anadolu Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtılar.

Tazminat davaları ile muhalefeti korkutmaya çalışanların yanıldıklarını kaydeden Ali Rıza Öztürk, SÖZCÜ’ye şöyle konuştu :

“Biz kediye kedi demişiz”

“Dava dilekçesinden anladığım kadarıyla meclis genel kurulunda Bilal Erdoğan’ın yolsuzluktan, rüşvet ve hırsızlıktan suçlarından ifadesinin alınması için çağrılması olmasından yolsuzluklar ile ilgilidir. Konu Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal olunca kürsü özgürlüğü bile olmaz. Bilal Erdoğan’ı İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet savcılığı tarafından ifadesi alınmak için çağrılmış mıdır, çağrılmamış mıdır. Çağrıldıysa hangi suçlardan dolayı soruşturma açılmıştır? bunları söylemesi lazım. Biz kediye kedi demişiz. Burada her hangi bir hakaret söz konusu değil, yada Bilal Erdoğan’ın kişilik haklarına bir saldırı söz konusu değil.

Bilal Erdoğan neden ifade vermeye gitmemiştir?

Bilal Erdoğan denilen kişi, bizim köydeki Mehmet ağanın, Hasan ağanın oğlu değil, Bilal Erdoğan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğludur ve 17 aralık da başlatılan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında suç işlediği iddiası ile hakkında soruşturma açılmıştır. Bu soruşturma sırasında ifadeye çağırıldığı, gitmediği başbakanın zırhlı aracında saklandığı, ifadeye çağıran savcılar görevlerinden alındıktan sonra yerine gelen savcının Bilal Erdoğan’ı ifadeye çağrılması bilinen bir gerçektir. Bilal Erdoğan çıkmalı ve kamuoyuna şunu açıklamalıdır, Hakkında hangi suçlamalar ve şüpheli nedeniyle ifadesi alınmak istenmiştir ve neden ifade vermeye gitmemiştir. Bunları açıklamak durumundadır.

“Bu tapeler mart kedisi gibidir.”

Bizim söylediklerimizde yanlış bir bilgi varsa bu soruşturma yolsuzluk değil de kahramanlık soruşturması ise çıkar açıklar, biz de yanlış bilgi sahibi isek bilgimizi düzeltiriz. Benim ifademde Bilal Erdoğan yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet işine karışmıştır gibi bir ifade yok. Ben bu rüşvet, hırsızlık ve rüşvet konusunda ifade verilmeye çağırılmış mıdır çağırılmamış mıdır. Çıksın ben karışmadım desin. Bunlar doğru değil desin. Basına da yansıyan tapeleri bir anlatsın. Bu tapeler mart kedisi gibidir.

“Bu işlere karıştıysa bu işlerin neresindedir”

Bilal Erdoğan benim gibi garip bir köylünün oğlu olsaydı onun yüzüne kimse bakmazdı. Bu işlere karıştıysa bu işlerin neresindedir, ne zamandan beri bu işlerin içerisindedir. Yasin El Kadı ile ilişkilerini açıklayacak ve hangi sıfatlar ile karışmıştır? bunu söylüyorum.

Bilal Erdoğan kamuya açık bir insandır, eleştirileri hazmetmeyi bilecek. Eğer bu işleri bilmiyorsa adını bu olaylara karıştırmayacak. Öyle hakim, savcıyı değiştirerek, babasının gücü ile aklanmış olması bile onun bu şüphelerden arındığı anlamına gelmez. Kamu vicdanında aklandığı anlamına gelmez. Toplumda bu konuda çok büyük bir kuşku vardır. Hakkında çağrı kağıdı var mı yok mu?

“Bu tip davaları babasından öğrenmiş”

Bu gibi davaların özelliği kişilik haklarına saldırı olması lazım, hakaret amacıyla söylenmiş olması lazım. Konuşmamda Bilal Erdoğan’a hakaret söz konusu değildir. Bu tip davaları babasından öğrenmiş, böyle davaları muhalefete açarak korkutma taktiğinden başka bir şey değildir. Demirden korksak trene binmeyiz, kargadan korksak darı ekmeyiz.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:0511.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more