Sözcü Plus Giriş

Sözcü.com.tr – 19. Milli Eğitim Şurası’nda Osmanlıca’nın zorunlu ders olarak benimsenmesinin ardından sosyal medya tepkisini yine gösterdi.

İşte sosyal medyada zorunlu Osmanlıca dersine karşı en çok paylaşılan bazı capslar.

 

“MUHAKKAKKİ BİLAL ZENGİNDİR”

Öte yandan Emrullah İşler’in yazdığı Arapça ders kitabında da capsları aratmadı. AKP Ankara Milletvekili Emrullah İşler'in imam hatip liseleri için yazdığı Arapça ders kitabında dikkat çekici ifadeler yer alıyor.

İmam Hatip Liseleri 11. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı'nda, dil öğrenimi amacıyla verilen örnekler yer alıyor. 39. sayfadaki bir örnekte, “Bu saat pahalıdır” denilirken, cümledeki anlamı güçlendirmek için ‘Muhakkak ki bu saat pahalıdır” deniliyor. Bu ifadeler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Türkiye'yi sarsan 700 bin liralık saatini hatırlatıyor.

Millet Gazetesinden Sedat Gülmez’in haberine göre, diğer örnekte ise “Bilal zengindir” ve ardından da “Muhakkak ki Bilal zengindir” ifadeleri kullanılıyor. Bu cümleler de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, deniz taşımacılığı işine giren oğlu Bilal Erdoğan'ı akıllara getiriyor. Hızla zenginleşen ve 5 ‘gemicik' sahibi olan Bilal Erdoğan, bugünlerde yeni gemiler sipariş etti.

Kitabın yazarı Prof. Emrullah İşler, bir önceki hükümette Başbakan Yardımcısıydı. Şimdi TBMM Milli Eğitim Komisyonu Başkanlığı yapıyor.

Yayınlanma Tarihi:23:20,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more