Reklamsız Sözcü

‘Cemaat cemaatlikten çıktı’

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, sert sözlerle cemaate yüklendi.

19:36 -
‘Cemaat cemaatlikten çıktı’

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, “Cemaat artık cemaat olmaktan çıktı. Son zamanlarda, bu dershane olayından sonra tamamen bir siyasi parti gibi davranıyor, bir güç odağı şeklinde davranıyor. Dolayısıyla o zaman siz siyaset yapacaksanız, bunu cemaat şemsiyesi altında, hizmet hareketi vs. altında değil de o zaman bir siyasi parti ismi altında yapın. O zaman bu siyasi partiyi kurun. Ama şahsi kanaatim, parti kurmaya cesaret edemeyecekleri yönünde” dedi

“Cemaat maalesef kaybeden taraf olmuştur”

“Cemaatin parti kurup kurmayacağı” konusundaki bir soruyu yanıtlarken de İşler, şunları kaydetti: “Benim kanaatim, keşke parti kursalar, siyasi hayata geçseler. Çünkü cemaat artık cemaat olmaktan çıktı. Son zamanlarda, bu dershane olayından sonra tamamen bir siyasi parti gibi davranıyor, bir güç odağı şeklinde davranıyor. Dolayısıyla o zaman siz siyaset yapacaksanız, bunu cemaat şemsiyesi altında, hizmet hareketi vs. altında değil de o zaman bir siyasi parti ismi altında yapın. O zaman bu siyasi partiyi kurun. Ama şahsi kanaatim, parti kurmaya cesaret edemeyecekleri yönünde. Bir takım diğer partilerle dirsek temasında bulunarak bu şekilde siyasi emellerini gerçekleştirme gayretinde olacaklarını düşünüyorum.”

Dershane olayı başladığında “cemaat bir akıl tutulması yaşıyor, sergilediği tavır bunun bir göstergesi” dediğini anlatan İşler, “4 ay önceki Türkiye kamuoyundaki cemaat algısı ile bugünkü cemaat algısı arasında dünya kadar fark var ve maalesef kaybeden taraf olmuştur” ifadesini kullandı.

Cemaate hizmet eden, saygı duydukları on binlerce insan olduğunu belirten İşler, bu kişilerin bugüne kadar vefakar, cefakar ve halisane şekilde çalıştıklarını bildirdi. İşler, “Bu güzel insanların güzel imajının arkasına sığınarak böyle kirli işlerin yapılması kabul edilebilir bir durum değildir. Hem o insanlardan hem de milletimizden özür dilenmeli” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:38 14.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more