Reklamsız Sözcü

CHP Anayasa Mahkemesi’nde!

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HSYK yasasının iptali ve yürürlüğün durdurulması için Anayayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

android-time 08:46
CHP Anayasa Mahkemesi’nde!
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HSYK yasasının iptali ve yürürlüğün durdurulması için Anayayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HSYK’nın Yasası’nın iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Hamzaçebi çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Hamzaçebi “Onaydan çıktığında normal olarak Resmi Gazete'ye yayıma gönderilir. Ama o gün gönderilmedi. Dün akşam yayınlandı. Sanırım bu süre içinde Adalet Bakanlığı HSYK'da atanacak kişilerin planlamasını yaptı. Bu tahminimin ne kadar doğru olduğunu ya da olmadığını bugün izleyip göreceğiz. Onların yerine yeni atama yapılmasını bekliyorum.” dedi.

Kanunun yayınlandığı tarihte kamu görevlilerinin görevinin sona ereceğini hatırlatan Hamzaçebi “Kanun hiçbir zaman kötü niyeti korumaz. Eğer Anayasa Mahkemesi bugün bir yürütmeyi durdurma kararı verirse o geçici maddede görevleri sona erecek şekilde düzenlenmiş kamu görevlilerinin görevi sona ermez. Böyle bir durumda dahi önümüzdeki hafta AYM karar verirse görevi sona eren kişilerin yargıya başvurup geri dönme hakkı vardır
Süre sınırlaması yok AYM'ye yaptığımız başvurunun. Ne zaman takdir ederse o zaman görüşür AYM. Ama AYM'nin geciktirmeden görüşeceği kanaatindeyim.” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:1828.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more