Reklamsız Sözcü

‘CHP bayrağı asılınca köyün yolu söküldü’ iddiası

Gaziantep'te bir köyün yoluna 3 ay önce döşenen kilit taşları aniden söküldü. Köylüler, CHP bayrağı astıkları için cezalandırıldıklarını düşünüyor. İl Özel İdaresi ise "asfalt üzerine döşendiği için" taşların söküldüğünü öne sürüyor.

22:49 -
‘CHP bayrağı asılınca köyün yolu söküldü’ iddiası

Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesine bağlı Dokur Köyü sakinleri İl Özel İdaresi tarafından köyün yollarına döşenen kilit taşlarının, köyün CHP bayraklarıyla donatıldığı için söküldüğünü öne sürdü. İl Genel Meclis Başkanı AKP’li Menderes Karaduman ise taşların sökülmesinin CHP bayraklarıyla ilgisi olmadığını, asfalt üzerine döşendiği için söküldüğünü iddia etti.

Dokur Köyü yoluna 4 ay önce İl Özel İdaresi tarafından sıcak asfalta kaplandı. Asfalt kaplamasından 1 ay sonra aynı yola yine İl Özel İdaresi tarafından kilit taşı döşetildi. Köyde bulunan CHP’liler yaklaşan yerel seçimler öncesinde köyün değişik yerlerine CHP bayrakları asarak partilerine destek olmak istedi. Köylüler, seçim çalışmaları için komşu köye gelen AKP belediye başkan adaylarının Dokur Köyü’ndeki CHP bayraklarını görünce, kendilerine karşı tavır aldığını ve kısa süre sonra da köye döşenen kilit taşlarının sökülmeye başlandığını öne sürdü.

‘HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ'
Gaziantep İl Genel Meclis Başkanı AKP’li Menderes Karaduman, olayın bir yanlış anlaşılma olduğunu öne sürerek, “Dokur Köyü’nde oturanların iddiası; köye CHP bayrakları asıldıktan sonra bir takım kilit taşlarının söküldüğü yönünde. Konuyu araştırdık, yetkililerle görüştük. Kesinlikle böyle bir şey olması mümkün değil. Sökülen kısım; daha önce asfalt yapıldığı için sökülüp köyün ‘Baş Kabir’ denilen bölgesine döşenecek. Konu ile ilgili teknik ekip oluşturduk. Köye gönderiyoruz. İl Özel İdaresi olarak, Gaziantep’te yaşayan herkese eşit mesafedeyiz. Ayrım yapmadık. Hizmet götürme ilkesinden hiçbir zaman sapmadık. Bu şekilde çalışmaya da devam edeceğiz.”

KÖYLÜLER İNANMIYOR: AYIP ETTİLER
Köy muhtarı 67 yaşındaki Mehmet Pekmezci, kendilerine asfalt üzerine kilit taşının döşenmesinin yanlış olduğunun söylendiğini belirterek, “Müteahhit bunu bilmiyor muydu? Bir de bu kilit taşının 10 bin lira tutuğunu bütçede para olmadığını söylüyorlar. Parasını bizden isteseler köylüler olarak aramızda toplar verirdik” dedi.

Köylüler ise olayın CHP bayraklarından kaynakladığını öne sürerken, “Çamurdan kurtulduk’ diye sevinirken, kilit taşlarını yeniden söktüler. Ayıp ettiler” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more