Reklamsız Sözcü

CHP içinden ‘MİT’ yorumu!

Rıza Türmen "Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum..."

android-time 15:52
CHP içinden ‘MİT’ yorumu!
Rıza Türmen "Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum..."

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği ‘MİT, CHP'ye operasyon yapıyor' açıklamasını değerlendiren Grup Başkanvekili Levent Gök, “Milletvekillerimiz dinleniyor, izleniyor” derken CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, “MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar” sözlerine Türmen, “Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT’e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum ama. Demek ki MİT yapıyormuş!” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun, “MİT'in içindeki bir kanatla beraber CHP içinde operasyon yapmaya çalışıyorlar” sözlerine ilişkin şunları söyledi:

“Biz yeteri kadar karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum ama. Demek ki MİT yapıyormuş! MİT amaçlarından saptırılmış durumda. Kimin MİT'i, kime karşı kullanılıyor, tamamen çığrından çıkmış durumda. MİT, hükümetin çıkarlarını koruyan, hükümete karşı olanları gözetleyen, dinleyen bir kurum haline geldi. Bütün devletin partileştiği dönemde MİT'in de bunun dışında kalması beklenmemelidir”

GÖK: DİKKATLİ OLACAĞIZ

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de “Bütün milletvekillerimiz tüm Türkiye'deki yurttaşlarımızın olduğu gibi hepsi dinleniyor ve izleniyor” dedi.

Gök şöyle devam etti: “İktidar şu anda önümüzdeki seçimlerin hesabını yaparak iktidarın en yakın adayı olan CHP'nin iktidar hedeflerini ve mücadelesini kendi antidemokratik uygulamalarıyla geriye itmek ve toplum içerisinde bir kargaşa çıkartmak hazırlığı içerisinde. Bu nedenle birçok tezgahın içinde olduklarını biliyoruz. Buna karşı ciddi duyumlar ve belirtileri alıyoruz. Genel Başkanımız bunu kamuoyuyla paylaşmak suretiyle tüm yurttaşlarımıza karşı bir uyarı görevini yerine getirmiştir. Hiçbir CHP'li böyle bir tuzakların içerisinde olmadan sorumluluk bilinci içerisinde hareket edecek ve iktidarın bu haksız ve antidemokratik uygulamalarını boşa çıkartacak çabaların içerisinde olacaktır.

Biz her zaman zaten hem örgütümüzü hem de milletvekillerimize CHP'nin tartışma konusu içerisine çekilecek konulardan uzak durmasını her zaman söylüyoruz. Bu süreçten sonra daha da dikkatli olacağız elbette ki.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:5321.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more