Reklamsız Sözcü

CHP’de sürpriz istifa!

CHP Urla İlçe Başkanı Yusuf Baratalı, yönetim kurulundan yedi üye ile birlikte görevinden istifa etti.

android-time 16:44
CHP’de sürpriz istifa!
CHP Urla İlçe Başkanı Yusuf Baratalı, yönetim kurulundan yedi üye ile birlikte görevinden istifa etti.

Milletvekili adayı olacağını açıklayan Baratalı, “Milletvekili adaylığı için zaten iki ay sonra istifa edecektim. O zaman ilçede kongre yapılmayacaktı. Bunun da önünü açtık” dedi.

Eski İzmir Milletvekili Bülent Baratalı'nın, yedi yıldır Urla'da CHP İlçe Başkanlığı yapan oğlu Yusuf Baratalı, yönetim kurulundan yedi üyeyle birlikte görevinden istifa etti. Baratalı, milletvekili adayı olacağını belirterek, “2008 yılının başından beri Urla'da çok güzel ve ciddi çalışmalar yaptık. Partimizi iyi noktalara taşıdık. Yerel ve genel seçimlerde, referandumda ve cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye ortalamasının üzerinde oylar aldık. Yedi yılın sonunda insanlarda yorgunluk oluyor. Partinin önünü açmak, yeni insanları siyasete katılımlarını sağlamak ve demokrasiyi işletmek için yönetim kurulu üyelerinin bir bölümü ile istif ettik. Hukuken yönetim düştü. Tüzüğe göre Genel Merkez olağanüstü kongre yapacak. Milletvekili adaylığı için zaten iki ay sonra istifa edecektim. O zaman ilçede kongre yapılmayacaktı. Bunun da önünü açtık” dedi.

Yerel seçimde belediye başkan adaylığına hazırlanan Yusuf Baratalı, daha sonra bu kararından vazgeçmiş babası Bülent Baratalı aday adayı olmuş ancak aday gösterilmemişti. Yusuf Baratalı, aday gösterilip seçimi kazanan Başkan Sibel Uyar'la uyum sorunu yaşadı. En son Baratalı'nın belediyenin ruhsat vermediği bir restoranda örgüt yemeği düzenleyeceğini bildirmesi üzerine Bşakan Uyar, “Ben oraya gitmem” demişti. Aradaki gerginlik, il yönetiminin örgüt yemeğini iptal etmesiyle son bulmuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 18:5721.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more