CHP’den Atatürk mevlidi

CHP İzmit İlçe Örgütü, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Kuran'ı Kerim okuttu.

CHP’den Atatürk mevlidi

İzmit’in Yeşilova Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nde yatsı namazından sonra okutulan Kuran’ı Kerim tilavetine CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Emin Küçükkaya, partililer ve vatandaşlar katıldı. Programa davet edilen ve daha önceden katılacakları belirtilen PM Üyeleri Mehmet Bekaroğlu ve Tuncay Özkan İstanbul’daki yoğun programları nedeniyle İzmit’e gelmedi.

09.05'te doğdu, adı Mustafa oldu09.05’te doğdu, adı Mustafa oldu

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünü çeşitli etkinliklerle anıyoruz. Ailemizden biri olan, ezanların okunmasını sağlayan bayrağmızın dalgalanmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Kuran’ı Kerim okumayı kararlaştırdık. Bu ülkeye hizmet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad olsun” diye konuştu.

Belediye başkanı yine pusulayı şaşırdıBelediye başkanı yine pusulayı şaşırdı

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle andıklarını belirterek, “Ailemizin en büyük insanı ve bizim genel başkanımız. Bağımsızlık için şehit olanları rahmetle anıyoruz. Kuran’ı Kerim okutmak istedik. Burda vatandaşlarımız ile içiçe ibadetimizi yapacağız” dedi. Yapılan Kuran’ Kerim tilavetinin ardından Cami girişinde vatandaşlara helva dağıtıldı.

İki Mustafa Kemal vardırİki Mustafa Kemal vardır

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...