Reklamsız Sözcü

CHP’den Erdoğan’a suç duyurusu

CHP, afişlerinin sansürlendiğinin ortaya çıkması üzerine bugün 4 kişi hakkında da suç duyurusunda bulundu

android-time 15:36
CHP’den Erdoğan’a suç duyurusu
CHP, afişlerinin sansürlendiğinin ortaya çıkması üzerine bugün 4 kişi hakkında da suç duyurusunda bulundu

CHP afişlerinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek, Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank ve Stroer Kentvizyon şirketi sahibi yöneticisi Murat İlbak tarafından sansürlendiğinin ortaya çıkması üzerine bugün 4 kişi hakkında da suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Erdoğan, Gökçek ve Varank’ın 3 yıla kadar, İlbak’ın 1 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, “Gökçek, Eline mahkeme celbi geldiği zaman neyin suç olup olmadığını öğrenir. Ancak esas hesabı kesecek olan Ankara halkının kendisidir. #yavaşgardaşımyavaş diyen Sayın Mansur Yavaş'ın karşısında ne yapacağını şaşıran Melih Gökçek'in son çırpınışları da eski bayat taktikleri de bu kez kâr etmeyecektir. Ankara Belediye Başkanı'nı bu kez güvendiği, Başbakan da kurtaramayacak, zira o da kendi derdine düşmüş durumdadır” diye konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaparak konuyu değerlendirdi ve suç duyurusu dilekçesini kamuoyuna duyurdu. Umut Oran’ın açıklaması şöyle:

CHP'nin “Vatandaş vergisini veriyorsa hükümet de hesabını verecek” afişlerine dahi tahammül edilemeyerek, üçlü çete tarafından sansüre uğraması deşifre olmuştur.

Yüzü kızarmaz ama hesabı Ankara halkı kesecek

Hiçbir koşulda yüzünün kızarmamasıyla bilinen Melih Gökçek susup özür dileyeceğine çam devirmeye devam etmektedir. Bugün yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi'nin afişlerini asmayı engellemişim. Suça bak, suça. Şeref midir, suç mudur siz karar vereceksiniz” diye soran bu yolla CHP'nin afişlerini engellemeye çalıştığını kabul eden Melih Gökçek hakkında görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle bugün suç duyurusunda bulunduk. Eline mahkeme celbi geldiği zaman neyin suç olup olmadığını öğrenir. Ancak esas hesabı kesecek olan Ankara halkının kendisidir.

Gökçek Sahte afişler astırıyor

Ankara halkının da artık kendisinden bıktığını, pervasız ve kutuplaştırmaya dayalı siyaset üslubunun son bulduğunu bilen Melih Gökçek bu yüzden kara propaganda yöntemlerine tenezzül etmekte, izinsiz olarak CHP logosunun kullandığı bir takım afişler bastırarak, illegal olarak Ankara'daki duraklara yapıştırmaktadır. Bir şeyi çok iyi biliyoruz. Artık bu yollar da Melih Gökçek'i kurtaramayacak. Ankara temiz, sosyal demokrat, herkesi kucaklayan ve herkese hizmet eden bir yönetime kavuşacak.

Siyasi görüşleri nedeniyle hizmet yönünden ayrımcılığa uğrayan, dövüşen Transformers heykeli, pelüş hayvanat bahçesi gibi vaatlere karnı tok olan, bu çağda doğalgaz kuyruklarında sıra beklemek zorunda kalan, Belediye'den hizmet yerine köstek gören tüm Ankaralılar, Melih Gökçek dönemine 30 Mart'ta son verecek, Melih Gökçek'i emekliye ayıracak, Ankara'da temiz, dürüst, namuslu yönetim anlayışını iktidara getirecekler.

Mansur yavaş karşısında son çırpınışları

#yavaşgardaşımyavaş diyen Sayın Mansur Yavaş'ın karşısında ne yapacağını şaşıran Melih Gökçek'in son çırpınışları da eski bayat taktikleri de bu kez kâr etmeyecektir.

Bu kez Erdoğan da onu kurtaramaz

Ankara Belediye Başkanı'nı bu kez güvendiği, Başbakan da kurtaramayacak, zira o da kendi derdine düşmüş durumdadır.

1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası

CHP Genel Başkanlığı adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bugün avukat Mustafa Kemal Çiçek'in yaptığı suç duyurusunda, CHP afişlerinin asılmasını keyfi olarak engelledikleri gerekçesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek ve Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank'ın; TCK'nın “görevi kötüye kullanmak” suçunu düzenleyen 257. maddesi uyarınca 1 yıldan 3 yıla kadar, Stroer Kentvizyon şirketi sahibi-yöneticisi Murat İlbak'ın ise TCK'nın “Ayrımcılık” suçunu düzenleyen 122. Maddesine göre 6 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. CHP'nin suç duyurusu 2014/983 esas numarasıyla UYAP'a kaydedildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more