Reklamsız Sözcü

CHP Başbakan’ı istifaya çağırdı

CHP MYK, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

android-time 22:06
CHP Başbakan’ı istifaya çağırdı
CHP MYK, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen bu akşam internete düşen ses kaydı CHP’yi harekete geçirdi. CHP MYK saat 22.00’da toplandı.

CHP MYK’nın ses kayıtlarının ardından durum değerlendirmesi yapacağı Başbakan Erdoğan ile kabinesini istifaya çağıracağı ifade edildi.

‘DERHAL İSTİFA ETMELİ

MYK devam ederken CHP Sözcüsü Haluk Koç bir açıklama yaptı. Koç, bu şartlar altında mevcut hükümeti tanımadıklarını söyledi ve Başbakan Erdoğan’ın derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Koç’un açıklamasının satır başları şöyle:  “Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bir Başbakan şu andan itibaren istifa etmek zorundadır. Pislik örtülmek istenmektedir. Kirlilik örtülmek istenmektedir. Başbakan kendisine ulaşılmasını engellemek istemektedir.

Türkiye yolsuzlukla olan sınavını geçecektir. Bu saatten sonra bu hükümetin hırsızlıkla yolsuzluka malul olan kişi tarafından yönetilmeyeceğini açıkca belirtmek gerekmektedir.

Hükümet bu saatten sonra meşruiyetini yitirmiştir. Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bir Başbakan şu andan itibaren istifa etmek zorundadır. Başbakan Erdoğan derhal istifa etmeli. Genel Başkanımız yarın 13.30’da CHP Grup Toplantısında konuyla ilgili detaylı açıklama yapacaktır.”

 

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:0625.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more