CHP’den RTÜK önünde protesto

CHP, "özel bir televizyon kanalında yayınlanan programda Atatürk'e hakaret edilmesine ceza verilmediği" iddiasıyla RTÜK'ü protesto etti.

CHP’den RTÜK önünde protesto

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları tarafından RTÜK İstanbul Bölge Müdürlüğü önünde eylem düzenlendi. CHP’liler, bir özel televizyon kanalına çıkan Yeni Akit yazarının, “Allah'sız Atatürk!” sözlerine ceza verilmediği için RTÜK’ü protesto etti.

'Allahsız Atatürk'e ceza yok!‘Allahsız Atatürk’e ceza yok!

 

Pankart ve sloganlar eşliğinde Gayrettepe'teki RTÜK binası önünde toplanan CHP'li grup, burada basın açıklaması yaptı. Grup adına CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız konuşma yaptı. Yıldız konuşmasında Atatürk'ün İslam dinine büyük hizmetleri olduğunu söyledi. RTÜK'ün söz konusu ifadelere ceza vermemesine tepki gösteren Yıldız şöyle devam etti: “İslam dinine bu kadar hizmet veren Orta Anadolu'da Türkiye'de muasır medeniyetler seviyesinde Orta Doğu'dan Cezayir'deki Arap birliklerine kadar o dönemlerde İslam aleminin lideri olarak sayılan Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatmak sizin haddiniz değildir. Kanal A bunu kendisine misyon edinmiş böyle bir yayın yapmaktadır. RTÜK'e tekrar çağrıda bulunuyoruz; siz eğer devletin bir birimiyseniz devletin bütçesiyle adaletli yayını sağlama görevini üstleniyorsanız derhal bu kararınızdan vazgeçin. Bu konuyu masaya yatırın. Eğer karar alınmaması takdirinde uyarılarımıza cevap gelmemesi halinde Ankara'da RTÜK genel merkezi önünde eylemlerimiz devam edecektir. Önümüzdeki hafta içi RTÜK konuyla ilgili açıklama yapmazsa 81 ilde eylemlerimiz artarak devam edecektir.”

Rakı RTÜK'ü kızdıracak!Rakı RTÜK’ü kızdıracak!

 

Yıldız'ın konuşmasının ardından RTÜK binası önüne siyah çelenk bırakıldı. Çelenk bırakıldıktan sonra grup olaysız dağıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...