Sözcü Plus Giriş

Haberde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak ve kardeşi Serhat Albayrak ile anneleri Kısmet Albayrak'ın, İstanbul Çamlıca'daki Şehrizar Konakları'nda 8 daire aldıkları aktarıldı. SÖZCÜ manşetinde, burada en ucuz dairenin 2.5 milyon lira olduğunu hatırlatarak, manşetindeki soruyu gündeme getirdi. Sorunun cevabı ise Albayrak kardeşlerden değil, Şehrizar Konakları'nı yapan ve iki kardeşin eski işvereni olan Çalık Holding'den geldi. Holding, SÖZCÜ'ye şu açıklamayı gönderdi:
“Berat ve Serhat Albayrak, bünyemizdeki farklı şirketlerde uzun yıllar üst düzey profesyonel yönetici olarak hizmet vermiş olup, 2013 Aralık sonu itibariyle kendi istekleriyle Çalık Holding'den ayrılmışlardır. Berat ve Serhat Albayrak, Gap İnşaat tarafından gerçekleştirilen Şehrizar Konakları Projesi'nden şahsi birikimleri ile satın aldıkları taşınmazların bedellerini 2013 yılı Ekim ayı içerisinde ödemişlerdir. Şehrizar Konakları Projesi'ne ilişkin iskan Mart 2014 itirabiyle alınmış olup, kat maliklerine daireleri ve tapuları aynı tarih itibariyle teslim edilmeye başlanmış ve bu süreç halen devam etmektedir. Hal böyle iken, Gap İnşaat'ın mevzuata aykırı, gizli ve gayriahlaki bir işlem yapıyormuş gibi gösterilerek bir takım siyasi hesaplara alet edilmeye çalışılmasını hiçbir surette kabul etmiyoruz.”

Ne kadar maaş alıyorlar?

Çalık Holding'in açıklamasında, Albayraklar'ın, Şehrizar Konakları'nda kaç daire aldığı ve bu daireler için ne kadar ödeme yaptığına ilişkin bilgi verilmedi. Bu gelişme Berat ve Serhat Albayrak kardeşlerin bu birikimi nasıl yaptıklarının merak edilmesine yol açtı.
Açıklama, “Çalık Holding, Berat Albayrak ile son 5 yılda zarar göstererek devlete vergi ödemeyen Sabah Gazetesi'nde çalışan kardeşi Serhat Albayrak'a ne kadar maaş ödediğini açıklar mı” sorusunu da gündeme getirdi. Çalık Holding, kamu bankalarının verdiği krediyle TMSF'den aldığı Sabah Gazetesi'ni, Aralık 2013'te, devletten aldıkları büyük ihalelerle tanınan işadamlarının ortaklığıyla kurulan Zirve Holding'e satmıştı.

Yayınlanma Tarihi:07:09,