Demirtaş’tan uçakta tehdit!

Demirtaş'ın Diyarbakır-Ankara uçağında bir yolcu ile Kobani olayları nedeniyle tartıştı. Tanıksa AKP'li vekil Hamzaoğulları.

Demirtaş’tan uçakta tehdit!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile aynı uçakla Ankara’ya geldiğin belirten AKP Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir yolcu arasında uçakta başlayan ve körük ile apronda devam eden tartışmayı şöyle anlattı. “30 Ekim akşamı 21.20 Diyarbakır-Ankara uçağı ile buraya hareket etmiştik. Uçak aprona indikten sonra yaklaşırken körüklere doğru 3’ncü sırada oturan bir yolcu Selahattin Demirtaş’a ‘Selahattin Demirtaş, 1 Kasım’da sokağa insanları tekrar dökmeye çalışıyorsunuz.

Mehmet Metiner'den şaka gibi açıklamaMehmet Metiner’den şaka gibi açıklama

Bu ölümler yeterli değil mi ? Yetmedi mi? İnsanları öldürerek ne ele geçirmek istiyorsunuz’ diye tepkisi oldu. Selahattin Demirtaş ise dönerek ‘Terbiyesizlik yapma’ dedi. Kendisi de ‘Ben terbiyesizlik yapmıyorum, yüreğim yanıyor. Benim çocuğum Kobani olaylarında yaralandı. Yaralı bir evladın babasıyım. Tepkimi anlaman lazım’ dedi. Selahattin Bey bu tepki üzerine ‘Çıkışta erkeksen bu ifadeleri yüzüme de söyle’ dedi. Beyefendi de ‘Ben Allahtan başka kimseden korkmuyorum’ dedi. Hatta oturduğu yeri de tarif etti. Selahattin bey o dönemde korumasına susturmasını söyledi. Korumasının bir fiziki teması olmadı beyefendi ile koruması susturmaya çalıştı ama babanın tepkisi sürdü. Tepki üzerine uçakta olan yolcularda da karşılıklı tepkiler başladı.

Kızını ceset torbasında teslim aldıKızını ceset torbasında teslim aldı

Uçak indikten sonra Selahattin bey güvenlik çağırılmasını istedi. Uçağın kapısı açıldıktan sonra da Selahattin bey ben bu yolcuyu almadan gitmeyeceğini söyledi. Bende kendisine, bu yapılanan doğru olmadığını, oturduğu yerin belli olduğunu ve şikayeti olacaksa emniyetin gerekeni yapacağını söyledim. Kendisi ısrarcı oldu. Bende kendisine Diyarbakır’a faydasının olmayacağını söyledim. Sonra körükte biraz daha ilerledik. Arkadan gelen yolcularla da arasında bağrışmalar vardı.”

Protesto için minibüs yaktılarProtesto için minibüs yaktılar

“KÜRTLER ARTIK ÇOK RAHAT”

Hamzaoğulları sözlerini şöyle sürdürdü: “Olay istenmeyen bir olaydı. Ama herkesin demokratik hak ve özgürlüğünü korumamız gereken dönemdeyiz. İnsanların canlı canlı 3’ncü kattan atıldığı bir Diyarbakır’dan bahsediyoruz. 40’tan fazla canımızı kaybettiğimiz bir dönemden geçiyoruz. Herkesin sağduyuya ihtiyacı var. Birlik beraberliğe ihtiyacımız olan bir dönem. Bu dönemde de herkesin tansiyonu düşürecek açıklamalar yapması lazım. Babanın tepkisi beklide bir Kürt vatandaşın HDP Genel Başkanına tepkisinin neden bu kadar anlamlı olduğunu ilk defa gözler önüne seriyor. Artık Kürtlerde çok rahat sesini çıkarabiliyor ve tepkisini ortaya koyuyor ve hiç kimseden çekinmediklerini gösterdiler.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...