Reklamsız Sözcü

Demokratik Gelişim Partisi kuruldu

İdris Bal, Demokratik Gelişim Partisi'ne amblem olarak, AKP'lilerin çok kullandığı Rabia işaretiyle benzer '5 parmak' işaretini seçti.

14:48 -
Demokratik Gelişim Partisi kuruldu

AKP’den istifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, kuruluş çalışmaları tamamlanan Demokratik Gelişim Partisi’ni (DGP) bir otelde düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

Amblemi el olan DGP’nin tüzüğünü de açıklayan İdris Bal toplantı sonrası parti üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Parti kurma çalışmalarında sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Bal şunları söylemişti, “Danışmanım, parti kuruluşu ile ilgili gerekli belgeleri, evrakları içişleri bakanlığına getireceğimizi söyledi. Randevu gerekip gerekmediğini sordu. Randevuya gerek yok dediler. Biz de bugün geldik. Evraklarımızı buraya verdik. Ama daha sonra genel sekreterin olmadığını ve bize alındı veremeyeceklerini söyledi. Yani evrakları aldıklarına dair bir belge veremeyeceklerini söylediler. Oysa biz o alındıyı almadan var olamıyoruz. Alındı belgesi verilmesi gerekirken burada net bir Anayasa suçu var. Dünden beri benim ve arkadaşlarımın üzerinde ciddi bir baskı var. Bundan sonra da bu baskıları hissediyoruz.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:48 05.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more