Destici: Çözüm değil bölünme süreci!

Samsun’a gelen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Havza İlçe teşkilat üyelerini ziyaret etti.

Destici: Çözüm değil bölünme süreci!

Samsun'un Havza İlçesi'nde partisinin üyeleriyle bir araya gelen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin şu an, hükümetin adına çözüm süreci dediği süreçle birlikte bir bölünme ayrışma ve çözülme süreci yaşadığını söyledi.

Şehit cenazesinde protokol tartışmasıŞehit cenazesinde protokol tartışması

Partililerle sohbet eden Destici, daha sonra basın mensuplarının Türkiye gündemine ilişkin sorularına yanıt verdi. Çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Destici şöyle konuştu:

Şehit babaya son bakış!Şehit babaya son bakış!

 

“Türkiye şuanda hükümetin yürüttüğü, adına çözüm süreci dediği süreçle birlikte bir bölünme ayrışma ve çözülme süreci yaşamaktadır. Bugünkü konuşması içerisinde sayın Başbakan bu çözüm sürecinin milletin hayrına olduğunu, birliğinin beraberliğinin teminatı olduğunu söylemiş. Biz bunun doğru olmadığını, çözüm sürecinin tam tersine bir ayrıştırma ve çözülme bölünme süreci olduğunu söylüyoruz ve görüyoruz da bunu. Yani hala göz göre göre bir yanlışta ısrar etmeyi de, biz gerçekte anlamakta zorluk çekiyoruz. Eğer bu çözümse PKK'nın paralel bir devlet yapılanması oluşturup, ülkemiz sınırları içerisindeki belirli bölgelerde mahkemeler oluşturması ise çözüm, ya da vergi daireleri kurup vergi toplamasıysa, yollar kesip kimlik kontrolü yapmasıysa, şehir merkezlerinde bir takım gözaltılara kalkışmasıysa, yani çözümden anladıkları buysa biz böyle bir çözümde yokuz.”

BBP'den İhsanoğlu'na destekBBP’den İhsanoğlu’na destek

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...