Reklamsız Sözcü

Emin Çölaşan’a mektuplar

Sözcü Gazetesi Yazarı Emin Çölaşan'a gelen okur mektuplarını yayınlıyoruz

android-time 06:30
Emin Çölaşan’a mektuplar
Sözcü Gazetesi Yazarı Emin Çölaşan'a gelen okur mektuplarını yayınlıyoruz

Emin Çölaşan'ın notu:

Sevgili okuyucularım, sizlerden her gün çok sayıda mesaj alıyorum. Hepsine tek tek yanıt vermem ne yazık ki mümkün olmuyor. Bunlardan bazılarını yazılarımda kullanıyorum, bazılarını ise pazartesi günleri burada yayınlıyorum.

Burada kullandığım mesajlarda, gönderen okuyucularımın çoğunun isimlerini ne olur ne olmaz diye vermiyorum. Başlarına iş açılmasın.

Ayrıca bu mesajları, harf ve cümle hataları dahil, üzerlerinde hiçbir oynama yapmadan sizlere iletiyorum.

Her pazartesi günü burada, gazetemizin internet sitesinde buluşmak umuduyla.

________________________________

Değerli Emin Bey,yıllardır araç yakıt fiyatlarını kendi küçük çapımda protesto ediyor ve özel aracıma hemen hemen hiç binmiyorum…İşime bazı sabahlar yürüyerek olmak üzere çoğunlukla minibüsle,dükkanımı kapattıktan sonra ise 5 km yürüyerek dönüyorum….Yolumun üzerindeki 10-12 kedi- köpek adamım oldu…Akşamları vatandaşlar resmen beni bekliyorlar…Bir sene önce kilosunu 3-3.5 TL ye aldığım kuru mama;ağustos gibi 4 tl ye,kasım ayında 5 tl ye,üç gün önce de 6 tl ye yükselince arkadaşlarımın porsiyonlarını kısmak zorunda kaldım….Velhasıl krizden onlar da etkilendi….(şimdi çare arıyorum)……..Edirneli;Bulgar,Yunan içkisi içiyor… Sebebi de tabiii ki ucuz olması…Ama bizim lavuklar zam yaptıları gibi ürünleri getirenler de fiyatları artırıyor…Dün 70 lik Mastikayı 20 tl den,25 tl çıkarmışlar….Hemşehrilerim isyanlarda…Her yerden’ şey’ olunuyor….Tüm arkadaşlar -İçmeden ülkede yaşanan embesilliklere ve toplumun mankafalılığına bizler nasıl katlanırız diyorlar…..Şahsım dahil…Cuma günü dükkanıma maliyeci bir arkadaşım geldi -delicesine işyeri kapanıyor,işletmelerin vergi borçları had safhada dedi……..Ülke renksiz,insanlar,yaşam silik,gelecek karanlık ama oy oranı hala hemen hemen yüzde 35….Ahhhaaaa.Vallahi adam yine tv de(BAŞKENT TV)……. Bas bas bağırıyor….. ”17 aralık darbe diyor” manyak…..YETER BEEEEEEEEEEEEE….YETERRRRRRRRRRRRRRRRRRRR……Ben bunlara katlanan toplumun içine edeyim……Saygılar….Nasip Büke….Edirne….

________________________________

sayın kıymetli ve değerli gazeteci abim önce saygılarımı sunar ve uzun zamandan berı yazılarınızı dikkatle takip ederim konuyu fazla uzatmadan size bir konudan bahsetmek isterım bizler uzun yıllardan bu yana istanbul kapalıçarşıda bulunan SANDALBEDESTENİ olarak geçen mekanda yıllardan bu yana esnafız yaklaşık 70 adet dükkanız burda yaklaşık 70 esnaf eder yaklaşık çalışan kişiler ve bizler 150 kişiyi buluyor ve VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN kiralamıştık çoğumuz 25 sene 20 sene 15 senedir ancak her nedense 1.5 sene önce bir anda vakıflar genel müdürlüğü burayı tadilata ihtiyaç yokken bir anda burayı restorasyon karşılığında kiraya vereceklerine dair tebligat gönderdi ve ihalesini apar topar yaparak buradan bizim hakkımız olan kiracılığımızı sona erdirdi,ancak bütün müdahalelerimize rağmen ve bizim ticari hayatlarımızı kararttılar sırf başkalarına peşkeş çekerek ve bunun gibi daha hiç kimse basının haberi olmadan el altından ken di yandaşlarına verdiler şu anda biz ciddi bir şekilde bunalım içersindeyiz bunu her yerde dile getiriyoruz ancak netice alamıyoruz. bu kadar kişi ve aileleri perişan ve biz dükkanlara girerken ihaleyle girmiştik ancak bunlar bizi kendilerinin kararı ile bir günde işgalci sıfatına koydular ve burayı buranın 6 katı yuksek kiraya vererek(PEŞKEŞ ÇEKEREK)bizleri madur ettiler ve birdenbire yangından mal kaçırır gibi bu işleri yaptılar bunu size yazmamın sebebi en son çare olarak size başvurmak oldu sizlerden büyüklerimizden bu konu yu hiç olmazsa küçücük bir yerde dile getirmeniz veya bize enazından buna yer verip konunun sessiz sedasız kapanmasını önlemek amacıyla bizlerden yardımınızı esirgemeyip bize ışık tutmanızı rica eder saygılarımı sunar gazetecilik hayatınızda sağlıklı ve başarılı günler dilerim SAYGILARIMLA

turan bozkurt

________________________________

BAŞBAKAN, AKP’YE TUZLUKLAR SIZMIŞ ,DEMİŞ İSTİFA EDEN VEKİLLERİ İÇİN.. İLGİ ÇEKSİN VE KÜÇÜMSENSİN DİYE AD TAKIYOR.

ÖNCEKİ MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE PARTİSİNİN LİSTESİNİ YAPARKEN İÇKİLİ MİYDİ ACABA? KARAR VERİP YAZAN KENDİSİ DEĞİL Mİ? HEM TUZLUK DEDİKLERİNİ KENDİN ADAY GÖSTER, HEM DE SIZMIŞLAR DİYE ŞİKAYET ET. BU NASIL İŞ? KENDİ YETERSİZLİĞİNİ Mİ İTİRAF EDİYOR?

dincer önal

________________________________

Merhabalar Emin bey daha önce size merkez bankamızın devletimizin değil 2 – 3 kişinin ortaklığında olan bir işletme olduğuyla ilgili mail atmıştım. Farkındayım size çok mail geliyor ve şuanki ateşli ortamdaki savaşı çatışmayı politikayı anlatmak varken sisteme tepeden bakışa gerek görmediniz yada halkın bunu kabul etmiyeceğini düşünmüş olabilirsiniz saygı duyarım.

Bu sefer merdivenlerin en yükseğindeki basamağından değil ilk basamaklarından bahseden bir potreden sizi haberdar etmek istiyorum.

http://mulksuzlestirme.org/

Bu sitede iktidarın ortakları rantları şirketleri kimlerle iş birliği yaptığına dair kurumları ve kişileri deşifre etmişler. Şimdilik bilinenleri bunlar bi o kadarda bilinmeyenleri olduğunu düşünüyorum. Siteyi Soner Yalçın beyede mail olarak atacağım hoşçakalın.

________________________________

Sayın Emin Çölaşan

Ben İzmir Dokuz Eylül Üni. mensubu bir öğretim üyesiyim Geçen hafta arabama aldığım (ismini vermek istemediğim) çok sevdiğim hastanemiz polislerinden birinin bana anlattığı konuyu sizinle paylaşmak istedim. Araştırırsanız memnun olurum.

Bana:
“Devleti yönetenler sürekli Emniyet teşkilatı içindeki ÇETE’den bahsedip duruyorlar, oysa ki bunlar 2009 yılında (tarihi yanlış hatırlamış olabilirim) açılacak sınav için 3000 kadar polis memuruna 15 gün ücretsiz izin verip, bu polislerin Fetullahçı KÖRFEZ DERSANELERİNE gitmelerini sağladılar, Bu polisler soruları ezberleyip, “bazı soruları kasten yanlış yapın, tam puan almayın ha” tembihine rağmen, bir çoğu tam puan alarak başarılı oldular.
Bugün hemen hepsi Emniyet Amiri konumundadır. Şimdi de oradan araya sürüyorlar bunları.”
diye anlattı…

Hepsini fişledikleri de gün gibi ortada, yani herşey bilgileri dahilinde gerçekleşti.
Konuyu detaylı irdeleyeceğinizden eminin

Türkiyenin ender bulunan yürekli kalemlerine selam olsun..
Saygılar

Prof Dr Üzeyir Günenç

________________________________

Sayın ve Sevgili Çölaşan,
Bir okurunuzum. Yaşım da epey var. Yani bütün yazılarınızı yıllardır okurum.
Bunca yıllık tanışıklıktan sonra, fazla vaktinizi almamak için
kısaca ama mutlaka söylemem gerekir diye düşündüm.
O da şu;
Yıllardır, gayretle, azimle, iyiniyet ve akılla,
sevgi ve dürüstlükle mesleğinizi yapmanızı izledim. Hatalarınız olursa
alçakgönüllülükle kabullenişinize, emin olduğunuz işlerde inadınıza
tanık oldum. Söylemek isterim ki, size büyük bir sevgim ve saygım var.
Bana ve hayatıma kattığınız değerler, bilgiler, aydınlanma için teşekkür ederim.

Her işinizde kolaylık ve başarılar diliyorum.

Saygılarımla,

Asuman Konuk Maynard
İzmir

________________________________

Degerli Emin Bey,

Kasitli sekilde saga sola tayin edilen, emekliligine de hak kazanmis, savcilarin onurlariyla istifa etmesini onerdiginiz yazinizi okudum.

Ben hekimim, esim de hekim. Su anda birinci sirada izledigimiz olaylar hukuk sistemimizde oluyor. Kahrolarak izliyoruz. Ama siz daha iyi biliyorsunuz, benzer olaylar sadece orada olmuyor. Benim yakindan gozlemleyebildigim universiteler, egitim hastaneleri, devlet hastaneleri de hep ayni carkin icinde. Muhtemelen tum diger devlet kurumlari da..

Sanki bu durumda istifa, bunu yapanlarin istedigi bir gelismeymis gibi geliyor bana. Istifalar, bu insanlarin ruyasi. Aksine, istifa etmeyip yasal haklarimizi aramanin daha iyi bir yol oldugunu dusunmez miydiniz?

Saygilarimi sunuyorum.
Yalim Uner

________________________________

Sayın Çölaşan merhaba,

Ben Ankara da konutunda doğalgaz kullanan bir vatandaşım.Size anlatacağım konu başkentte şu an doğalgaz satışı yapan firma Başkent Doğalgaz ın Merkez ve çeşitli semtlerde bulunan satış noktalarında, kullanıcılara yaptığı satışlarda fatura yerine tahsilat makbuzu vermesi ile ilgili.Geçen ay doğalgaz almak için Maltepede bulunan merkezlerine gidip doğalgaz aldım.Bana fatura yerine tahsilat makbuzu verildi.Görevliye satışla ilgili neden fatura vermediğini sorduğumda,o konuyu müşteri hizmetleriyle görüşmem gerektiğini söyledi.Oradan müşteri hizmetlerine yöneldim ve aynı soruyu onlara da sordum.Cevep benim fatura kullanıp kullanmadığım oldu.Bende oradaki görevliye benim aldğım tutarın içinden kdv kesiyorsunuz,ayrıca bir gelir elde ediyorsunuz.Bu tutarlar fatura edilmediğine göre kdv ve gelir devlete beyan ediliyor mu ? veya ne kadar zaman sonra devlete bildirimi yapılıyor ben vatandaş olarak bunu nereden bilebilirim deyince göervli sinirlenmeme gerek olmadığını,muhasebelerinin böyle talimat verdiğini, istersem tahsilat makbuzunu hemen faturaya çevirebileceğini,hatta bir daha ki gaz alışlarımda direk kendilerine gidip sıra beklemeden doğalgaz alışı yapabileceğimi söylediler ve isteğim ve zorlamam sonucunda tahsilat makbuzunu faturaya çevirdiler.

Bu konuyla ilgili içim rahat etmedi ve Alo Maliye yi (444 0189 ) arayıp konuyu şikayet edip ilgili firmanın denetlenmesini istedim.Bana 2-3 hafta sonra mesajla İlgili şikayetle ilgili kaydadeğer bir şey olmadığı söylendi.Şimdi benim anlamadığım konu normal bir esnaf satışını yaptığı bir ürünün fişini veya faturasını kesmediği taktirde binlerce lira cezaya çarptırılıp,incelemeye alınıyor.Bu firma da bana doğalgaz satışı yapıp bundan bir kar elde ediyor,ayrıca bu tahsilat makbuzu üzerinden benden kdv tahsil ediyor ama bana verdiği kağıt parçasının apartman yöneticisinin bana verdiği tahsilat makbuzundan bir farkı yok.Benim merak ettiğim bu firma fatura kesmediğine göre gelir vergisi ve kdv yi devlete ödüyor mu? veya ne kadar süre bekletip öyle yansıtıyor.(Abone sayısı yaklaşık 1,500,000 veya üzeri olduğu varsayılırsa rakam küçümsenecek gibi değil bence)

Size geçen ay itiraz edip faturaya çevirttiğim ve bu ay aldığım doğalgaz la ilgili tarfıma verilen tahsilat makbuzunu gönderiyorum.Ne yazık ki çoğu abonenin bu olayla ilgili haberi yok veya umursamıyorlar.

Konuyla ilgileneceğinizi düşünüyorum,İyi çalışmalar dilerim.

Saygılar.

________________________________

Sevgili Emin Bey, Merhaba.

TOKİ’ci eski bakanın nedamet getirip “40 yıllık dava liderinden” özür dilemesi karşısında, iki şiiri sizinle paylaşayım dedim. İlki, Erdoğan Bayraktar gibileri anlatıyor; ikincisi ise “adam gibi adam nasıl olur?” onu.

İkinci şiirdeki gibi adamların çoğalması dileğiyle…

Sevgi ve Saygılar.

İşte birincisi:

Milletvekili Marşı

Sormayın kim olduğumu
Ben bilmem, liderim bilir
Varlığımı yokluğumu
Ben bilmem, liderim bilir.

Gözlerim hep ona bakar
Kaldır der, ellerim kalkar
Gül, menekşe nasıl kokar
Ben bilmem, liderim bilir…

Ne içip ne yiyeceğim
Sırtıma ne giyeceğim
Nerede ne diyeceğim
Ben bilmem, liderim bilir…

İçimdeki riyaları
Süreceğim boyaları
Göreceğim rüyaları
Ben bilmem, liderim bilir…

Sıkı tutarım aramı
Ye derse, yerim haramı
Süt beyaz, kömür kara mı
Ben bilmem, liderim bilir…

Enim nasıl, boyum nasıl
Fikrim nasıl, huyum nasıl
Kullanacak oyum nasıl
Ben bilmem, liderim bilir…

Hasta mıyım, sıhhatta mı
Sadakatım ifratta mı
Otuz gün ay mı, hafta mı
Ben bilmem, liderim bilir…

 

Hicap nedir, örtü nedir

Kurt, kuş, böcek, börtü nedir

İyi nedir, kötü nedir

Ben bilmem, liderim bilir…
Hürmetim tamdır zatına
Minder olurum altına
Uyarım talimatına
Ben bilmem, liderim bilir…

Teslim ettim irademi
Böyle yürür benim gemi
Varsa beynimi, midemi
Ben bilmem, liderim bilir…

Abdurrahim Karakoç
Bu da ikincisi:

O sözler ki kalbimizin üstünde
Dolu bir tabanca gibi
Ölüp ölesiye taşırız
O sözler ki bir kere çıkmıştır ağzımızdan
Uğrunda asılırız
Atilla İlhan

Hıfzı DEVECİ

________________________________

Sayın Çölaşan,

Zamanınızı alacağım için özür dilerim, ama sizin ilgilenebileceğiniz türden bir haber vermek istiyorum. Ocak 2014’te, Rumelihisarı’nda katıldığım bir günlük gezide yıllardır tiyatro ve konser verilen açık alanın etrafının çevrilmiş olduğunu gördüm. Görevlilere orada ne yapıldığını sorduğumda, bana camii inşaatına (eskiden bu bölgede camii ve altında sarnıç olduğu için) başlanacağını söylediler. Henüz bu inşaata başlanmadığından, sizin gibi değerli insanların gayretiyle bunu engelleyebiliriz…

Not: İsmimin açıklanmasını istemiyorum.

________________________________

Sayın Çölaşan ben Çağrı KARADENİZ . Her hangi biriyim .Sizin yazılarınız içimin yağlarını eritiyor malum akparti çok yağ yapıyor .biraz da ben sizi ferahlatayım .Ülkenin durumunda hırsızlıklardan , yolsuzluklardan , ahlaksızlıklardan , din kisvesi altında kandırıp çalıp biz halkın hakkını yiyen bu ayakkabı kutusu partisine YETER ARTIK DİYORUM !!!!! Ben bu yaşta ülkenin geleceğini düşünüyorum karalar bağlıyorum sinir strese giriyorum ve başımızda o makama ne kadar yakışmayan adam varsa toplanmış sözde bizi yönetiyor yazık bu insanlara vatana garibanlara biz gençlere yazık bunların pisliklerini ben , biz gençler niye temizlesin huzurlu bir şekilde millete hayırlı insanlar olmak varken ben YETER ARTIK DIYORUM YETERR YETERR YETERR SÜMÜK GİBİ YAPIŞTILAR BU MILLETE !
Çağrı Karadeniz

________________________________

Emin Abi,

Sizlerin önceden siyasi görüşünüzü ve fikirlerinizi sevmezdim. Ancak Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerekir. Bugüne kadar söylemlerinizin doğru olduğu sürekli ortaya çıkıyor. Hayretler içerisinde kalıyorum. Bu da benim kimseye karşı ön yargılı olmamam gerektiğini ve konuyu ayrıntıları ile araştırmam gereğini ortaya koyuyor. Sizin gibi düşündüklerini özgürce söyleyen gazeteci kalemlerimize çok ihtiyacımız olduğunu değerlendiriyorum. Ön yargılı davrandığım için şimdiden sizlerden özür dilerim.

Salıcakla kalınız.

________________________________

Sayın Çölaşan

Ben, MTA Genel Müdürlüğünden emekli Jeoloji Yüksek Mühendisiyim. MTA Genel Müdürlüğünde 14 yıl boyunca özellikle Doğu Anadolu Bölgesinde maden arama projelerinden sorumlu Proje Başkanı olarak çalıştım.

Sözcü gazetesindeki 04.02.2014 tarihli yazınızda, Siirt Valisi’ne atfen Osmanlı döneminde Siirt çevresinde yapılan petrol aramalarından söz edilmektedir. Bırakınız Osmanlı dönemini, Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarında dahi ülkemizde yetişmiş bir petrol jeoloğu henüz yoktu. O nedenle 1935 yılında Cumhurbaşkanımız rahmetli Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Almanya’dan petrol konusunda uzman petrol jeologları getirtmişti. Bu uzmanlar, Siirt ve Batman çevresinde yaptıkları jeolojik etüdler sonucunda ; Batman’ın Raman Dağı yakınlarında önemli petrol olanaklarına işaret ederek, gerekli çalışmaların yapılmasını tavsiye etmişlerdir. Dolayısıyla Anadolu’da ortaya çıkarılmış ilk petrol yatağı ve halen üretimi yapılmakta olan Raman Petrolü, Atatürk’ün eseridir. Bu konu ile ilgili jeoloji raporu, orjinal almancası ve türkçe çevirisi ile birlikte MTA Genel Müdürlüğü Kütüphanesi Rapor Derleme Bölümünde bulunmaktadır. Ayrıca, aynı heyetle birlikte Türkiye’ye davet edilmiş olan Alman uyruklu Şehir Plancılarına, Ankara’nın 50 yıl sonraki gelişimine cevap verecek kent planlarının hazırlanması için, Atatürk tarafından talimat verilmiştir.

Sayın Çölaşan, devletimize 37 yıl 8 ay hizmet verdim. Hayatımın yarıdan fazlası dağlarda geçti ve önemli başarılarım oldu. Ülkemin bu günlerini yaşayacağını hayal etmezdim. Bu satırların yazılıp yazılmamasına siz karar veriniz. Ama gelecekteki genç nesiller, bunları asla unutmamalı ve bağışlamamalıdır. Onların taşıdıkları DNA’larının bile evrenden temizlenmesi gerekir.

Selam ve saygılarımı sunar, başarılar dilerim.

Özkan Başta

Jeoloji Y. Müh.

________________________________

Bizim toplum daha TL den 6 sıfır atıldığı ile ilgili para işlemini kullanmayı kavramadı .
Ben 57 yaşındayım hemde devlet dairesinde Müdürüm ben bile bin lirayı milyar olarak kullanıyorum vede çevremde aynı ,arabayı yenimi aldın kaça ? 23 milyara, kebap yedinmi kaç paraydı 8 milyon. ortam böyleyken yapılan yüz milyoncuk yolsuzluklarda 630 milyon toplanmış lafları vatandaşı fazla etkilemiyor trilyon, kattirilyon lafları milleti biraz daha ikna eder vay anasını der o zaman.

_________________________________

Emin bey merhaba,
Ankara da oturuyorum.Bu yıl itibariyle toplu taşımada akıllı kart sistemine geçildi.Büfe işletmeciliği yapıyorum.Bu yeni sistemin makinesini almak istedik.Ancak mevcut sistemde ego kart bayi karı % 1,5 iken yeni sistemde % 0,25 oldu.
Derdim kar oranı da değil aslında.Dikkatinizi çekmek istediğim nokta bu yeni sistemin ihalesini alan şirket ne tesadüf ki ÇALIK grubu.Sistemin bağlı olduğu banka da AKTİFBANK. Konuyla ilgili bi araştırma yapıp halkı bilgilendirmenizi rica ediyorum.
Saygılarımla.İyi çalışmalar.

________________________________

SEÇMEN LİSTELERİNDE OYNANAN OYUN
Seçmen listeleri muhtarlıklarca hazırlandı ve asıldı. Bir kısım seçmenler muhtarlıklardan bir kısmı ise internet kanalı ile listelerde isimlerini aradılar. Yasal süre içinde muhtarlıklara gerekli başvurularda bulundular. Bu süre de bitti. Seçmen listeleri kesinleşti ve askıdan kaldırıldı.
Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde “Kentsel Dönüşüm Projeleri” uygulanıyor. Bu nedenle koca mahalleler yıkılıyor. Bu mahalle sakinleri başka bölgelere taşınmak zorunda kalıyor. Ayrıca Özellikle inşaat tarihi 30-40 seneyi geçmiş binaların sakinleri de, oturdukları meskenlerini kat karşılığı vermek için “riskli” raporu alıyorlar. Bunlarda başka yerlere taşınıyorlar. Ancak, bunların büyük çoğunluğu taşındıkları yere “geçici” gittikleri için muhtarlıklardan “nakli mekan” yaptırmıyorlar. Muhtarlıklar da adres değişikliğini bilmedikleri için defter kayıtlarına göre seçmen listelerini hazırlıyorlar.
Siyasi partiler bu yıkılan binaları tek tek saptayıp, “bu bina artık yoktur. Olmayan binada seçmen de olamaz” gerekçesiyle seçmen listelerine itiraz ediyorlar ve iptal ettiriyorlar.
Sayın Çölaşan, gerek kentsel dönüşüm, gerekse riskli raporu nedeniyle onbinlerce bina yıkıldı. Bu binaların sakinleri başka yerlere taşındı. Kadıköy'de koca Fikirtepe mahallesi artık yok. Diğer semtlerde de hemen hemen her sokakta en az birkaç apartman “risk” nedeniyle yıkılıp yeniden yapılıyor. Başka ilçelerde de durum aynı olduğu kanısındayım. Bu şekilde İstanbul'da en az 50000 kişi oy kullanamayacak. Durumun Ankara, İzmir gibi büyük kentlerde de aynı olduğu kanısındayım. Oynanan oyunun ilginizi çekeceğini umarak konu size sundum. Esenlik dileklerimle saygılar sunarım.
Yalçın DURAK
________________________________

Sevgili Emin abi
Abi diyorum affedin ki; sizi abim gibi gordugumdendir. Cunku bu gercekleri ancak yakinlarimiz soyler oldu gunumuzde. İyi ki sizler varsiniz ki biz gencler aydinlaniyoruz dogru haberlerle. Biliyorsunuz ki tarihte yapilanlar kimsenin yanina kalmiyor. Devran bir sekilde donuyor. Bizim icimiz saglam. Siz yazdiginiz oldugunuz surece biz ayaktayiz. Destegeniz buyuk. Cok tesekkur ediyorum. İyi calismalar Saygilarimla

R. Şeyda BUYUKKIDAN

________________________________

abi, herşey gözümün önünde oluyor. Eğer bunlar cehenneme gözderilmezse allah tarafından (i) o allahada isyan ederim, yakacaksa yaksın beni. bunların allahı ile benim allahım aynı olamaz.(haşa, rabbim affetsin beni.)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 01:1010.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more