Emine Ülker Tarhan’a şok tepki!

CHP Eski Milletvekili Mahmut Işık, Emine Ülker Tarhan'a,"Senin için 2 ay çalıştım oyumu geri istiyorum" sözleri ile tepki gösterdi

Emine Ülker Tarhan’a şok tepki!

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Mahmut Işık, seçim döneminde Emine Ülker Tarhan'a destek olmak amacıyla çalıştığını ve seçmen olarak oy kullandığını ifade ederek, “Tarhan atamayla Ankara Milletvekili seçilmiş ve hemen akabinde CHP Grup Başkan Vekili seçilmiş, iki yıl Grup Başkan Vekilliği görevinde bulundu. Haziran 2013 tarihinde de yapılan seçimde grup başkan vekilliğini kaybedince; kendisini önce Ankara Belediye Başkan adayı, sonra Cumhurbaşkanlığı adayı olacak diye kamuoyunda bilinçli ya da bilinçli kendiliğinden konuşturarak çıtayı çok yüksek tutmaya çalışmış, her iki adaylığı da olmayınca, ilk demecini yanına aldığı birkaç milletvekiliyle yaparak Sayın Kılaçdaroğlu'nu istifaya davet etmiştir. Genel Başkan bu çağrıya CHP'yi olağanüstü kurultaya çağırarak cevap vermiştir. Sayın Tarhan istifa demecinde belirtiği hususları, bu kurultayda, en acımasızca dile getirseydi bu siyaseten çok olumlu ve doğru bir hareket olurdu.” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan istifa yorumu!Kılıçdaroğlu’ndan istifa yorumu!

CHP Çankaya İlçe Kongre delegesi olduğunu anımsatan Mahmut Işık SÖZCÜ‘ye şöyle konuştu :

TARHAN, ALGI YÖNETİMİNE KATKIDA BULUNUYOR

“Tarhan'ın seçiminde ben de her partili gibi çalıştım. Sayın Tarhan'da birinci derece hakkı olan birisiyim. İstifasını ben ve benim gibi partinin hangi üyesiyle tartışmıştır. Sayın Tarhan emeğimizi ve oyumuzu alarak, bize de zarar vererek istifa etmiştir. Rakibimiz olan partinin genel başkanı Sayın Davutoğlu'nun istifa demecini okuyarak “Altına imza atacağım” demesi, umarım Sayın Tarhan'ı çok memnun ve mutlu etmiştir. Sol toparlanamaz veya CHP'ye karşı solu yeniden toparlayalım denilerek, CHP'yi bir kez daha bölerek iyice zayıflatmak, belki Sayın Tarhan'a burada bir görev verilmek suretiyle AKP'yi tek başına, Anayasayı değiştirecek güçte iktidar yapma planı uygulanıyor. İşte Sayın Tarhan böyle bir “algı” yöntemine katkı veriyor veya bunun bir parçası durumundadır. senin için 2 ay çalıştım oyumu geri istiyorum. Milletvekilliğinden istifa etmezsen de hakkımı helal etmiyorum. Tarhan'a bizden aldığı oylarla milletvekilliği yapamayacağını, milletvekilliğinden de istifa etmesi gerektiğini isteme hakkımın olduğunu belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Tarhan'ın istifasına ilk yorumTarhan’ın istifasına ilk yorum

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...