Sözcü Plus Giriş

‘En çok oy veren hizmeti kapar!’

AKP Kızılcahamam ilçe seçim merkezinin açılışında konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek vatandaşa ilginç bir vaadde bulundu.

22:01 -
‘En çok oy veren hizmeti kapar!’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, seçimi kazanması halinde hizmete kendisine en çok oy veren ilçeden başlayacağını söyledi. Ankara’nın çevre ilçelerinin de Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacağını hatırlatan Gökçek, “Baktık ki adaletsizlik olacak, ortaya bir ölçü koyduk. Şimdi söyleyeceğim hakkaniyetli mi değil mi siz söyleyin. Dedim ki kim ilçe olarak, yüzde olarak daha çok AKP'ye oy verirse oradan başlayalım. Yani adaletsizlik yok. Yarış var, hepinize yapacağız. Sırasıyla dört sene içerisinde ben bunların hepsini bitirmek istiyorum. Ama önce nerden başlayacağız? Önce başlayacağımız yer en fazla oy yüzdesi verenden. Yeminle söylüyorum Ankara Büyükşehir'in oy yüzdeleri, gazetelerde de çıktı. 94 bin 477 kişi ile Kızılcahamam'ın içi dahil olmak üzere, köyleri dahil olmak üzere bir anket yaptırdık. Yaptırdığımız ankette Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin oyları aynen şöyle: MHP'nin adayı 9,81 yani 10'nun altında. CHP'nin adayı Mansur Yavaşın oyu 35,35 yani ve AKP’li Melih Gökçek'in oyu 52,81.” ifadelerini kullandı.

BİZ GÜCÜMÜZÜ SİZDEN ALIYORUZ
Genel seçimlerin farklı bir seçim olacağını belirten İşler ise “Bildiğiniz gibi milletimiz 3 Kasım 2002'de Türk baharını başlattı ve sandıkta adeta bir devrim yaptı. O çaresiz, aciz, başarısız siyasetçileri sandığa gömdü, elinin tersi ile siyaset sahnesinin dışına itti ve başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı iktidara getirdi. Biz iktidara gelirken boş vaatlerde bulunmadık. İktidara gelirken yapabileceklerimizi söyledik ve onları yaptık, yaptıkça da sizler bizleri desteklediniz. 2007'de tekrar iktidara getirdiniz 11 puan artırarak. 2011'de de tekrar oyumuz artırarak yüzde 50 ile bizi iktidara getirdiniz. Biz gücümüzü sizden alıyoruz.” şeklinde konuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına da değinen İşler konuşmasına şöyle devam etti: “Ama birileri bizi yolsuzlukla itham etmeye kalkıyorlar. Bize yalan iftira atıyorlar. Hâlbuki CHP Genel Başkanı bildiğiniz gibi SSK Genel Müdürlüğü yaptı. O zaman SSK'yı batırmak, SSK'yı zarara uğratmaktan dolayı mahkemeye verildi. Bu mahkemeden, yolsuzluktan neyi ile kurtuldu? O zaman çıkan Rahşan affından. Yoksa ceza alacaktı. Kendisi yolsuzluğun mimari olan bir şahıs bizi AKP'yi karalamak için bizi yolsuzlukla suçluyor. Yolsuzluk olsaydı bu hizmetler olur muydu?”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more