Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan önemli açıklamalar

ABD temaslarının ardından yurda dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalar yapıyor.

17:03 -
Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Erdoğan’dan IŞİD’e karşı 3 maddelik yol haritası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayın ikisinde tezkere parlamentoya geliyor, parlamentoda görüşülecek ve tezkere temenni ederim ki parlamentodan geçtikten sonra atılması gereken adımlar ona göre atılacaktır. Bu tezkere tabi Silahlı Kuvvetlerimizi yetkilendirme tezkeresidir”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanı’nda açıklama yaptı.

Erdoğan’dan konuşmasından satırbaşları:

120 devlet başkanının katıldığı zirvede hangi adımların atılması gerektiği düşünüldü. Zirvenin başarılı geçtiğini düşünüyorum. En üst seviyede gerçekleşen zirvenin yönlendiriciliği olduğuna inanıyorum. İklim değişikliği politikasını ortaya koymamız bakımından iyi bir atılım oldu.

Toplamda 17 liderle ikili görüşme gerçekleştirdim. Türk evinde gerçekleştirdim, bir kısmını da BM'de gerçekleştirdim. Görüş ve düşüncelerimizi ens üst seviyede izah etme imkanı buldum. Muhataplarımızla görüş alış verişinde bulunduk. BM Güvenlik Konseyi adaylığımız konusunu da görüştüm. ABD'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından birinde bir konferans verdim. Amerika'daki bizim STK'larımızla bir araya geldim. Verimli bir çalışmayı verimli bir final toplantısıyla dün akşam bitirdik ve ülkemize döndük.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 18:06 26.09.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more