Sözcü Plus Giriş

Yargıtay’dan flaş davet açıklaması!

Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Erdoğan ile görüştü. Alkan daha sonra Erdoğan ve kurum arasındaki Feyzioğlu gerilimiyle ilgili açıklama yaptı.

20:08 -
Yargıtay’dan flaş davet açıklaması!

Yargıtay Başkanı Alkan'ın Erdoğan ve Yargıtay arasındaki Feyzioğlu gerilimiyle ilgili şunları söyledi:

“Kurul geleneklere uygun olarak Barolar Birliği Başkanı'nın da davet edilmesini uygun gördü. Fakat bu karar alınırken sayın cumhurbaşkanının adaylığı ve seçilmesi gündemde değildi.

Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Barolar Birliği Başkanı törene katılırsa kendisinin katılmayacağını” ifade etti. Ben bunu önemsedim ve başkanlar kurulunu toplantıya çağırdım. Başkanlar Kurulu da, davetiyelerin dağıtılmış olası ve ifade özgürlüğü gibi gerekçelerle kararını verdi.

Sayın cumhurbaşkanımızı ziyaretimiz başkanlar kurulu kararıyla ilgili değildir. Ben daha önceden randevu almıştım bugüne gün verilmişti. Bu tarihlerin çakışması tamamen tesadüftür.”

“Sayın cumhurbaşkanı muhtemelen katılmayacak çünkü sayın cumhurbaşkanımız daha önce basına yaptığı açıklamada kararlı olduğunu söylemişti. Bizim de aldığımız bir karar var. Takdir kamuoyunun. Bu krizin çıkmasının sebebi Danıştay'daki törende Danıştay başkanı yarım saat konuşmasına rağmen Sayın Feyzioğlu'nun konuşmasının 1 saati aşmasıydı. Biz yarım saatlik bir süre benimsedik. Benim konuşma süremden fazla olmayacak.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 20:49 25.08.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more