Erdoğan için Ebola alarmı!

Ekvator Ginesi'nde bulunan Erdoğan için Cumhurbaşkanlığı ekipleri alarma geçti.

Erdoğan için Ebola alarmı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika turunun ilk durağında Cezayir'in ardından 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi'ne katılmak için Ekvator Ginesi'ne geçti. Ebola salgınının hızla yayıldığı kıtada Erdoğan için özel önlemler alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika turunun ilk durağı Cezayir’deki temaslarının ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’ne katılmak üzere Ekvator Ginesi’ne geçti.

Habertürk’ün haberine göre; zirveden aylar önce Afrika’da hızla yayılan Ebola konusunda uyarılmasına karşın Cumhurbaşkanı Erdoğan zirvenin ertelenmesini istemedi.

ÖNCEDEN ÖZEL EKİP GİTMİŞ

Zirveden 1 hafta önce özel bir ekip önlem almak için Ekvator Ginesi’ne gittiği, Erdoğan’ın kalacağı odanın dezenfekte edildiği öğrenildi. Erdoğan’ın bölgedeki salgın hastalıklara karşı daha önce aşı yaptırdığı da ortaya çıktı. Heyette İş dünyasından da yaklaşık 200 kişi yer aldı. Zirveye katılacakların Dünya Sağlık Örgütü’nün uyarıları doğrultusunda ebola virüsüne karşı önlem almaları istendi.

Erdoğan'ın ilginç korkusuErdoğan’ın ilginç korkusu

YEMEKLER TÜRKİYE’DEN

Bu gece İstanbul’a dönmesi beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan için Türkiye’de hazırlanan yiyecekler ve içecekler Ekvator Ginesi’ne götürüldü. Erdoğan’ın zirve süresince yiyecek ve içeceklerin tek tek kontrol edildiği öğrenildi.

Ebola'dan dördüncü ölümEbola’dan dördüncü ölüm
Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde skandal! Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde skandal!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...