Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan Afrikalılara ‘pararel’ uyarısı!

"Faaliyet gösterdikleri her ülkede gizli yapılanma içine giren ve ajanlık faaliyetleri artık daha da somutlaşanlara karşı hassas olacaklarını umuyoruz"

13:04 -
Erdoğan’dan Afrikalılara ‘pararel’ uyarısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2. Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi’nde konuştu.
Erdoğan Afrika ülkeleri “Gülen cemaatine” karşı uyardı.

Toplantıda konuşan Erdoğan “Bazı Afrika ülkeleri ile Türkiye arasına sivil toplum örgütü ya da eğitim gönüllüsü maskesiyle çeşitli tehlikeli yapılanmaların nüfuz etmeye çalıştıklarını görüyoruz, bunu da dikkatle izliyoruz. Faaliyet gösterdikleri hemen her ülkede gizli yapılanma içine giren ve ajanlık faaliyetleri artık daha da somutlaşan bu örgütlere karşı devlet ve hükümet başkanı dostlarımızın daha hassas olacaklarını umuyoruz. Eğitim ve insani yardım görüntüsü altında Türkiye dahil olmak üzere faaliyet gösterdikleri her ülkede ciddi tehdit teşkil eden bu örgüt veya örgütlere karşı her türlü bilgi paylaşımına ve ortak mücadeleye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim.” dedi.

EBOLA YARDIMI

Erdoğan, Türkiye’nin Ebola salgınıyla mücadele için Afrikalı ülkelere şimdiye kadar yapılan yardımlara ek olarak 5 milyon dolarlık ilave bir kaynak aktardığını da açıkladı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more