Erdoğan’ın isteği üzerine serbest bırakıldı

Erdoğan, Türkmenistan'da görev yaptığı sırada hapse düşen Türk öğretmen Hacı Hamdi Hamit Polat'ın (49) serbest bırakılmasını sağladı.

Erdoğan’ın isteği üzerine serbest bırakıldı

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov, Erdoğan’dan gelen talep üzerine, Türkmenistan’da görev yaptığı sırada hapse düşen Türk öğretmen Hacı Hamdi Hamit Polat’ın serbest bırakılmasını sağladı.

Berdimuhamedov, Erdoğan'a at hediye ettiBerdimuhamedov, Erdoğan'a at hediye etti

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aşkabad’dan İstanbul’a dönüşü sırasında, uçakta beraberinde getirdiği Sınıf Öğretmeni Polat, eşi Müberra Polat, kardeşi Celalettin Polat ile bir süre sohbet etti. Aile baba Polat’ın serbest bırakılmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti. Ailenin sevincini eşi Emine Erdoğan ile birlikte paylaşan Erdoğan ise mutlu çifte, “Allah sizi birbirinizden ayırmasın” dedi. Cumhurbaşkanı ve eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile birlikte, dört çocuklu Polat ailesinin beraberlerindeki çocuklarından Muhammet Ali (1,5) ve Ecrinnaz’a (5) da ayrıca ilgi gösterdi.

Erdoğan bu sefer iki ülkenin bayrağını yerden aldıErdoğan bu sefer iki ülkenin bayrağını yerden aldı

Türkmenistan’da Aşkabad Türk İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı sırada bir öğrenciyi dövdüğü iddiasıyla 20 Mayıs 2014’te tutuklanmış ve ardından 2 yıl hapse mahkum olmuştu. Karar temyiz asamasındayken devlet başkanının özel affı ile serbest bırakılan Polat’ın, gün içinde Seydi kentindeki Şagal Cezaevi’nden çıkmasının ardından uçakla Aşkabad’a götürülerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağına yetiştirildiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan'daCumhurbaşkanı Erdoğan Türkmenistan’da

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...