‘Eski Türkiye’nin hesabını verin’

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, muhalefeti eleştirerek "Siz önce eski Türkiye'nin hesabını verin. Sonra yeni Türkiye'yi konuşalım" dedi.

‘Eski Türkiye’nin hesabını verin’

Sakarya’nın Serdivan İlçesi’nde AKP ilçe kongresinde konuşan Bakan Güllüce, kendileri iktidara gelmeden ekonominin çok kötü olduğunu ileri sürdü. O dönem belediyede görevli olduğunu kaydeden Güllüce, “Her gün onlarca kadın, hepsi dünya ahret annem olsun önümüze geçiyor ağlıyordu, ‘açım’ diye. ‘Kocam bıraktı kaçtı’ diye ağlıyordu. Tabi ki belediyenin on binlerce insanın elektriğini suyunu, diğer bütün ihtiyaçlarını karşılaması mümkün mü? Mümkün değil. 2001 buydu. Şimdi konuşuyorlar yeni Türkiye nasıl oluyormuş. Siz önce eski Türkiye’nin hesabını verin de ondan sonra biz yeni Türkiye’yi konuşalım. 2001 bu” dedi.

Çaldağı'nda mücadele ateşi yakıldıÇaldağı’nda mücadele ateşi yakıldı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Serdivan’da yapılan ilçe kongresinin ardından, Erenler’de yapılacak kentsel dönüşüm kapsamında evleri yıkılacak olan Roman vatandaşlarıyla kahvehanede sohbet etti, çay içip sorunlarını dinledi. Güllüce, ziyaret sırasında sokaktaki gördüğü küçük bir kız çocuğuna “Büyüyünce ne olacaksın?” diye sordu. Minik kızın “Başkan olacağım” cevabını duyan Bakan Güllüce, “Seni Recep Tayyip Erdoğan gibi Cumhurbaşkanı yapalım’ dedi.

'Ak Saray' pankartı gerginliği‘Ak Saray’ pankartı gerginliği

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...