Sözcü Plus Giriş

Hakkı Köylü, Meclis kulisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 eski bakan Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Soruşturma Komisyonu'na gelen fezleke dosyalarını komisyon üyelerinin inceleyebileceğini belirtti.

Soruşturma Komisyonu daha önce pusula dizini olmadığı için söz konusu fezlekeleri savcılığa iade etmişti. Savcılıkta dizin pusulalarını yeniden yazarak fezleke dosyalarını komisyona gönderdi. Bunun üzerine Köylü, komisyon üyelerine belgelerin açılması ile ilgili olarak bir yazı yazdığını belirterek, “Komisyon üyeleri bu belgeleri inceleyebilecekler” dedi.

Yazıda; belgelerin dışarıya çıkarmamaları gerektiği, üyeler belgeleri incelerken, görüntü ya da bir suretinin kesinlikle alınmaması uyarısı yapıldı. Bu gerekçelerle üyelerin belgeleri inceleyebileceklerini belirten Komisyon Başkanı Hakkı Köylü, “11 klasör iade edildi, 11 klasör geldi. Dizin pusulası olmadığı için gönderdik. Şimdi dizin pusulası hazırlanarak gönderildi. İade edilen de gönderilen de aynı belgeler” diye konuştu. Köylü komisyonun Ekim ayında çalışmalarına başlayacağını da kaydetti.

ANKA