Sözcü Plus Giriş

Taksim’de TOMA’lı müdahale!

Sosyal medya üzerinden yapılan "Yeni İnternet Yasası" protestosunda polis göstericilere sert müdahalede bulundu.

18:50 -
Taksim’de TOMA’lı müdahale!

Yeni internet yasasını protesto eden gruplar ile polis, İstiklal Caddesi’nde karşı karşıya geldi. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine saat 19.00 biraraya gelmek için Galatasaray Meydanı’ndan Taksim’e yürüyen grupların önü polis tarafından İstiklal Caddesi’nde kesildi. Gruptan havai fişek atılması üzerine eylemcilere TOMA ile müdahale edildi.

GEZİ PARKI KAPATILDI

Sosyal medya üzerinden  yapılan “Yeni internet yasası” protestosu çağrısı üzerine Taksim’de polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Çok sayıda polis çağrının yapıldığı Taksim Meydanı’nı çevirdi, Gezi Parkı da vatandaşlara kapatıldı.

HER YER RÜŞET HER YER YOLSUZLUK

Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla İstiklal Caddesi'nde toplanan grup, yeni internet yasasını protesto etmek istedi.

Grup, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk”, “Hırsız Tayyip”, “Hükümet İstifa”, “İsyan, Devrim, Özgürlük” şeklinde slogan atarken, Gezi Parkı ve Taksim Meydanı çevresi polis tarafından kapatıldı.

İstiklal Caddesi'nde grubun önünü kesen polis, TOMA ve biber gazıyla müdahale etti. Çatışmalar ara sokaklarda sürerken, eylemcilerin bir TOMA'nın üzerine polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından vurulan ve 237 gündür yoğun bakımda olan Berkin Elvan'ın adını yazdığı görüldü.

Polis ile göstericiler arasındaki gerginlik gece geç saatlere kadar sürdü.

Olaylarda muhabirimiz Edda Sönmez’de hastanelik oldu. Biber gazından etkilenen ve olay yerinde bayılan Sönmez hastanede tedavi altına alındı.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:33 09.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more