Reklamsız Sözcü

Gökçek’ten Sarıgül’e zor kaset sorusu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank ve Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek arasında geçtiği iddia edilen bir telefon konuşması Haramzadeler tarafından internete sızdırıldı.

android-time 00:53
Gökçek’ten Sarıgül’e zor kaset sorusu!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank ve Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek arasında geçtiği iddia edilen bir telefon konuşması Haramzadeler tarafından internete sızdırıldı.

Ses kaydında Varank’a bir mesaj attığını hatırlatan Osman Gökçek, Kadir Topbaş’ın mevcut Belediye Başkanı olmasına rağmen Topbaş’ı kimsenin hiçbir kanala çıkartmadığından yakınıyor ve  Sarıgül hakkında “Bu adam daha aday bile değil, bu adamı destekliyorlar ağabey. Onu bilin diye attım.” diye konuşuyor.

SARIGÜL’Ü İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇALIŞMASI
Varank ise Gökçek’ten Sarıgül’ü sıkıştıracak soru istiyor ve Sarıgül’e bir canlı yayında bu soruları sorduracağını söylüyor.

Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek olduğu iddia edilen kişi, yayınladıkları Deniz Baykal’ın kaset komplosu görüntülerini Varank’a hatırlatarak, “o görüntülerden bir kuple gösterip bu görüntüler vardı eskiden, şimdi partiye geldiniz, ne düşünüyorsunuz dese o orada var ya ‘hınk’ diye kalır” diyor.

Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişi ise Osman Gökçek’ten zor bir soru hazırlamasını istiyor ve bu zor soruyu da Sarıgül’e sorduracağını söylüyor.

“BİR DE BÜLENT MUMAY VAR”
Gökçek olduğu iddia edilen kişinin, ‘Bir de Bülent Mumay var biliyorsunuz değil mi ağabey, bu hürriyet.com.tr’de’ diye sorması üzerine karşısındaki kişi iç çekerek ‘Bilmem mi yahu onu, bilmem mi’ diye sitem ediyor.

“GENÇ ÇOCUĞA SALDIRIYORLAR”
Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişi, “Osmancığım, senin orada genç bir çocuğa saldırıyorlar şu an, aman çocuğu harcama sakın ha!’ diyerek uyarıyor.

Bunun üzerine verilen cevaptan saldırılan kişinin muhabir Furkan Haykır olduğu anlaşılıyor. 4 Aralık’ta Ekrem Dumanlı ile twitter üzerinden dershane tartışmasına giren Fatih Haykır’a Ertem Şener’in de karşılık verdiği görülüyor.

BÜLENT MUMAY’A NE OLDU?
Ses kayıtlarında sözü geçen Hürriyet Web Koordinatörü Bulent Mumay 14 Ocak 2014 tarihinde görevinden ayrılarak Dijital Medya projelerinden sorumlu dijital medya koordinatörlüğü görevine getirildi.

Mumay, Hürriyet Web Koordinatörlüğü görevi sırasında Uluslararası Basın Enstitüsü'ne (IPI) bağlı Güneydoğu Avrupa Medya Örgütü (SEEMO), 2013 SEEMO İnsan Hakları Ödülü'nü almıştı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 00:5521.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more