Reklamsız Sözcü

Gözaltındaki polislerle ilgili yeni gelişme

Emniyet mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 polisten 8'i savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

android-time 22:29
Gözaltındaki polislerle ilgili yeni gelişme
Emniyet mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 17 polisten 8'i savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Diğer 9 Emniyet mensubunun Savcılık’taki işlemleri ise devam ediyor.

Öğle saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen 17 polisin savcılık sorgusu tamamlandı. Polislerden 8’i serbest bırakıldı. Diğer 9 Emniyet mensubuyla ilgili olarak ise savcılığın kararı bekleniyor.

Terör ve yolsuzluğu soruşturan emniyet mensuplarına yönelik İstanbul merkezli yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 polis adliyeye sevk edilmişti. Savcılık sorgusu tamamlanan polislerden Ünal Yıldırım, Osman Duru, Burhan Akyüz, Çetin Onaran, Yusuf Engin Güngör, Onur Topal, Barış Doğrul ve Hüseyin Kütükoğlu serbest bırakıldı. Konuyla ilgili bilgi veren avukat Ahmet Arslan, Özgür Nikbay'ın sorgusunun devam ettiğini, onunla birlikte 9 polis hakkındaki kararın ise daha sonra açıklanacağını söyledi.

 

AVUKATLARI AÇIKLAMA YAPTI
Adliye önünde bir açıklama yapan avukat Ahmet Arslan, “8 tane arkadaşımız savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Diğerleri hakkında bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen bir kişinin ifadesi alınmadı henüz. Özgür Nikbay’ın ifadesi alınmadı henüz, diğerlerinin ifadesi tamamlandı. Ama savcılık henüz bir açıklama yapmadı. Muhtemelen tutuklama talebiyle mahkemeye sevktir. Sulh Ceza Hakimliği’ne… Ama henüz bir açıklama yapılmadı” dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 00:1814.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more