Reklamsız Sözcü

Bir hafta önce bunu yapmış

Türkiye’yi sarsan 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanan İranlı işadamı Reza Zarrab'ın (Rıza Sarraf) gözaltına alınmadan bir hafta önce ehliyetini Türk ehliyetine çevirdiği ortaya çıktı.

18:06 -
Bir hafta önce bunu yapmış

Bu işlem için korumalarıyla birlikte emniyet müdürlüğü binasına gelen Rıza Sarraf'ın kısa sürede işlemlerini tamamlayarak ayrıldığı öğrenildi. Rıza Sarraf'ın emniyetteki işlemlerinin hızlandırmak için aracılık yapan üst düzey bir emniyet yetkilisinin ise 17 Aralık operasyonundan hemen sonra görevinden alındığı öğrenildi.

Halen cezaevinde bulunan Rıza Sarraf'ın operasyon yapılmadan bir hafta önce Gayrettepe'de bulunan Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'ne gelerek İran ehliyetini Türk ehliyetine çevirdiği ortaya çıktı.

Üst düzey bir emniyet yetkilisinin aracılığı ile emniyet müdürlüğü binasına giriş yapan Rıza Sarraf'ın yanında iki koruması olduğu belirtildi. Şube müdürlüğünde İran ehliyetini Türk ehliyetine çevirmek için gerekli prosedürlerin yerine getirilmesini bekleyen Rıza Sarraf'ın yaklaşık bir saat sonra binadan ayrıldığı öğrenildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more