Reklamsız Sözcü

Gül: İnternet yasasını onayladım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tartışılan internet yasasını onayladığını açıkladı.

20:38 -
Gül: İnternet yasasını onayladım

Twitter üzerinden açıklama yapan Gül, yasadaki iki madde ile ilgili kaygıları hükümetle paylaştığını belirterek, “Memnuniyetle görüyorum ki iki maddeyle ilgili kaygılar yarın yeni bir yasal düzenlemeyle giderilecek. Bu düzenlemenin süratle gerçekleşmesine fırsat vermek için Macaristan’dan döner dönmez önümdeki yasayı onayladım. Hükümetimiz ve siyasi partilerimize gösterdikleri anlayıştan ötürü teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, onayladığı internet düzenlemesindeki 2 noktaya ilişkin sakıncaların kendisinin de farkında olduğunu söyleyerek, “Memnuniyetle görüyorum ki iki maddeyle ilgili kaygılar yarın yeni bir yasal düzenlemeyle giderilecek” dedi.

AÇIKLAMA TWİTTER’DAN

Gül Twitter hesabından, internet düzenlemesinin de içinde yer aldığı 6518 sayılı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'u onayladıktan sonra değerlendirmelerde bulundu.
Kendisine bir süredir gündemdeki internet yasası hakkında yoğun mesajlar gönderildiğini ifade eden Gül, mesajlarda özellikle iki husus üzerinde itirazların iletildiğini belirtti. “Bu iki noktaya ilişkin sakıncaların esasen ben de farkındaydım” diyen Gül, “Nitekim, Hükümetimizle temasa geçip bu iki noktaya ilişkin düşüncelerimi paylaşmış ve bunların düzeltilmesini istemiştim. Memnuniyetle görüyorum ki iki maddeyle ilgili kaygılar yarın yeni bir yasal düzenlemeyle giderilecek” ifadelerini kullandı.
Bu düzenlemenin süratle gerçekleşmesine fırsat vermek için Macaristan'dan döner dönmez önündeki yasayı onayladığını dile getiren Gül, “Hükümetimiz ve siyasi partilerimize gösterdikleri anlayıştan ötürü teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum” diyerek paylaşımlarını noktalandırdı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:23 18.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more