Hakkari’de Lice gerginliği!

Hakkari'de yola barikat kurarak ateş yakan bir grup, askeri kışlaya molotof kokteyli ile saldırdı. Polis, yüzü maskeli gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Hakkari’de Lice gerginliği!


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan olaylar sebebiyle kepenklerin kapalı olduğu Hakkari’de, öğle saatlerinde olay çıktı. Yüzü maskeli bir grup, Yeni Mahalle’de bulunan Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Fatih Bülbül Kışlası’na taş ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Yola barikat kurarak ateş yakan grup, bölgeye gelen polis ekiplerine taş, havai fişek ve molotof kokteyli attı. Polis, göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Yüzü maskeli grup ara sokaklara dağıldı, yola kurulan barikatlar güvenlik güçleri tarafından kaldırıldı.

AKŞAM SAATLERİNDE BİR POLİS YARALANDI

Hakkari’de, yola barikat kurarak ateş yakan bir grup, polise molotof bombası, havai fişek ve el yapımı patlayıcılar (EYP) ile saldırdı. Saldırıda bir polis memuru hafif bir şekilde yaralandı. Polis, yüzü maskeli gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan olaylar sebebiyle kepenklerin kapalı olduğu Hakkari’de, akşam saatlerinde çevreyolu rektörlük binası önünde yüzleri maskeli bir grup, polislere molotof bombası, havai fişek ve el yapımı patlayıcılarla saldırdı. Saldırıda bir polis memuru hafif bir şekilde yaralandı. Yaralı polis, Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Diyarbakır'da cenazenin ardından olayDiyarbakır’da cenazenin ardından olay
PKK Tunceli'de karakola saldırdı!PKK Tunceli’de karakola saldırdı!
PKK yandaşları karakol taşlarıPKK yandaşları karakol taşları