Sözcü Plus Giriş

HAYTAP’tan Hatem Yavuz’a sert mesaj!

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şebnem Aslan 'Fok You' markasıyla bir anda dikkatleri üzerine çeken Hatem Yavuz'a ateş püskürdü...

18:30 -
HAYTAP’tan Hatem Yavuz’a sert mesaj!

Aslan ”Biraz vijdan” dedi ve ekledi: ”Başka bir canlının acı çekmesi sonucu  kazandığın para nereye kadar seni tatmin edecek. Bu hayvanların vebali senden çıkmasa bile senin çocuklarından sevdiklerinden çıkmayacak mı?”

Sözcü TV mikrofonlarına konuşan Aslan, sözlerine ”Bu markayı yaratan şahsa söylenecek çok fazla bir şey  olduğunu zannetmiyorum” diyerek başladı ve şöyle konuştu:

”Özellikle Kanada’da Şili’de Norveç’te ve Güney Afrika’da savunmasız yani kendi başına yüzemeyen kendi başına  beslenemeyen, çok zavallı yavru fokların kafalarına çivili sopalarla öldürmekten para kazanan bu kanlı  ticaretten para kazanan bir adama söylenecek fazla bir laf olduğunu zannetmiyorum. Bu adamın şirketi yıllık 40  milyon gibi bir ciro yapıyor. Fünya genelinde yılda 400 bin kadar fok katlediyor bu şekilde. Gerçi son  zamanlarda özellikle Kanada’da fokların sadece vurularak öldürülmesi öngörüldüğü halde gene de elimize gelen  görüntülerde hunharca katledilerek, bu küçük yavrular inim inim inletilerek öldürüldüğünü görüyoruz. Burda bu  tür adamlara söylenecek çok fazla bir şey yok.”

SORUNUN ÇÖZÜLECEĞİNE İNANMAMIŞLARDIR
Olaya daha makro ölçekte bakılması gerektiğini belirten Aslan, ”Evet Avrupa’daki Amerika’daki hayırsever  dernekler bu adama para tekilf etmiş sonra da vazgeçmişler ama büyük ihtimalle sadece bu şirketi bu markayı  almakla bu işin bu sorunun çözüleceğine onlar da inanmamışlardır. Çünkü bu adam daha çok para kazanıp başka  şirketler açacaktır. Ve dünya genelinde bu katliam sona ermeyecektir” dedi.

GERÇEK KÜRK GİYMEYİN
Aslan yapılması gerekenleri ise şöyle sıraladı: ”Şimdi burada yapılması gereken üç şey şey var. Bunlardan  birincisi sosyetik bayanların gerçek deri ve kürkleri giyerek bunları gösteriş malzemesi yapmaktan  vazgeçmeleridir. Bunun için daha çok lobi ve kurumsal çalışmalar yapılmalıdır.Bir de bu hayvanların sırtından  para kazanan ülkeleri diğer ülkelerin protesto etmesi ve oradan gelen ürünleri satın almaması gerekiyor.

Toplumu bilinçlendirmek için kamu spotlarının prime time’da yayınlaması da çok önemli. Defalarca RTÜK ile  görüşme yapmamıza rağmen olumlu sonuç alamadık. RTÜK yetkilileri artık sesimizi duysun.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:07 22.11.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more