Sözcü Plus Giriş

Hidayet Karaca tutuklandı! Ekrem Dumanlı serbest!

14 Aralık 'Taşhiyeciler Operasyonu'nda Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı. Aynı davada Hidayet Karaca için tutuklama kararı verildi.

14:10 -
Hidayet Karaca tutuklandı! Ekrem Dumanlı serbest!

“14 Aralık Tahşiyeciler Operasyonu” kapsamında tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında karar açıklandı.

KARACA’YA TUTUKLAMA

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında ise tutuklama kararı çıktı. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, yurtdışı yasağı konularak serbest bırakıldı. Hidayet Karaca dahil 4 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında eski emniyet müdürü Tufan Ergüder de bulunuyor. Hidayet Karaca ve Tufan Ergüder dışında tutuklanan diğer isimlerin ise eski Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı ve Komiser Mustafa Kılıçarslan olduğu açıklandı.

EKREM DUMANLI’DAN İLK SÖZLER

Adliye çıkışında kalabalığa seslenen Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, “yapılan hukuksuzluğun hesabı sorulacaktır. Allah bunların hesabını soracak” dedi.

KARACA TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİ DİĞERLERİ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın “terör örgütü yöneticiliği”, Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve Mustafa Kılıçaslan’ın ise “terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla tutuklandıkları öğrenildi.

“SUÇLAR CEBİR TEHDİT VE HİLE KULLANARAK……”
Şüphelilerin, “Cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma”, “iftira” , “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından tutuklanmaları talep edilmişti.

SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ KAYIT EŞLİĞİNDE BEYANI ALINDI

Hakim, soruşturmada CMK’nın 153/2 maddesi gereğince kısıtlama kararı alındığını, soruşturmanın gizli olduğunu belirterek, avukatların dosyaya erişim talebinin reddine karar verdi. Hakim Bekir Altun, Ekrem Dumanlı’nın savunmasının sesli ve görüntülü sistemle kayıt altına alınmasına karar verdi. Hakim, Dumanlı’ya isnat edilen suçları anlatarak ve haklarını anlattı. Sesli ve görüntülü kayıt eşliğinde beyanı alındı. Ekrem Dumanlı’nın ifadesi yaklaşık 2 saat sürdü.

Son güncelleme: 15:36 19.12.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more