Reklamsız Sözcü

Hükümeti hırsız, yalancı noktasına getirenler…

Arınç: Hükümeti, başbakanımızı suçlayarak, hırsız, yalancı, sahtekar noktasına getirenler kendilerine baksınlar, önce utansınlar ve Allah'tan korksunlar.

android-time 22:07
Hükümeti hırsız, yalancı noktasına getirenler…
Arınç: Hükümeti, başbakanımızı suçlayarak, hırsız, yalancı, sahtekar noktasına getirenler kendilerine baksınlar, önce utansınlar ve Allah'tan korksunlar.

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Çamur atıp, ‘Nasıl olsa izi kalacak’ diyenler boşuna ellerini ovuşturmasınlar. Millet bize güveniyor, dürüstlüğümüze, namusluluğumuza güveniyor, bizi seçiyor ve iki seçmenden birinin oyunu verecek kadar arkamızda duruyor”

 “Hükümeti, partiyi, başbakanımızı tamamen suçlayarak, hırsız, yalancı, sahtekar noktasına getirenler kendilerine baksınlar, önce utansınlar ve Allah’tan korksunlar. Bilsinler ki biz birilerinin hata yapmasından dolayı herkesin suçlanmasına karşıyız ve bunun hesabını da millet yanlış yapanlardan soracaktır”

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Tanıtım Toplantısında konuşan Arınç, Kocaeli’nin siyasi hayatında özel önemi olan, çok sevdiği dostlarının yaşadığı bir kent olduğunu belirtti.

Siyasi hayatı boyunca Kocaeli’ye hep koşarak geldiğini, seçim çalışmalarında bulunduğunu ifade eden Arınç, “Her yerde Kocaeli’nin bu siyasi hayattaki başarılarını, siyasi hayattaki hareketli heyecanlı oluşlarını coşkularını örnek verdim” dedi.

Konuşması sırasında kendisi ve AK Parti lehine slogan atan gençlere seslenen Arınç, “Siz bunu söylüyorsunuz, gazeteciler de bana dönüyor, ‘Gene ağlayacak mı’ diye. Bu akşam ağlamayacağım. Bu akşam sevinçli, güzel bir akşam” diye konuştu.

– “Dipdiri, canlı bir siyasi partiyiz”

Yerel seçime az bir zaman kaldığını ve başarılı olacaklarına inandığını vurgulayan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başımızda çok değerli bir genel başkanımız var. Milyonlarca oy aldık. Milyonlarca üyemiz var. Dipdiri, canlı bir siyasi partiyiz. Yaptıklarımızla iftihar ediyoruz. Halk bize güveniyor, halk bizi destekliyor. Bundan kesinlikle şüphemiz yok. Her türlü yalan ve iftiraya rağmen halkımız bize güveniyor ve destekliyor. Gittiğimiz yolda beraber hedefe doğru koşar adım gidiyoruz.”

Arınç, 11 yılda 7 sınav geçirdiklerini, her birinden başarıyla çıktıklarına işaret ederek, AK Parti’yi her seferinde iktidara taşıyan vatandaşlara teşekkür etti.

Mahalli seçimlerde oy oranlarını artıracaklarını dile getiren Arınç, şöyle devam etti:

“Türkiye’de biz 1 yıl sonraki seçimlerin, 6 ay sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin işaretini bu seçimleri kazandığımız günün akşamında vereceğiz. O yüzden bir yerine iki çalışalım. İki alacağımıza üç alalım. Hedefimizi daha yüksek tutalım ki bugün bizim için yapılan kör hesapları Allah’ın izniyle yerle bir edelim. İftiraların karşılığını verelim. Bizlere karşı suçlamaların karşılığını Kocaeli’den daha yüksek oy oranlarıyla, belediye başkanlıklarını kazanarak, bütün Türkiye’ye ilan edelim. Yel kayadan bir şey koparmaz. Evet çamur atıp, ‘Nasıl olsa izi kalacak’ diyenler boşuna ellerini ovuşturmasınlar. Millet bize güveniyor, dürüstlüğümüze, namusluluğumuza güveniyor, bizi seçiyor ve iki seçmenden birinin oyunu verecek kadar bizim arkamızda duruyor.”

– “İftiralar boşa çıkar”

“Bu seçimler öncesinde bir takım iftiraların gelişi güzel saçılmasından, suçlamaların hükümetin ve AK Parti’nin bütününe yayılmasından hepiniz şüphe duyuyorsunuz” diyen Arınç, şunları kaydetti:

“Çünkü normal olarak siyasette geçmişte ve günümüzde yolsuzluklardan zaman zaman bahsedilir, suistimal yapıldığından zaman bahsedilir. Bu ANAP döneminde de diğer partilerde hatta çok partili siyasi hayat döneminden beri olmuştur ama bunlar kişiseldir. Ama milyonlarca oy almış parti içerisinde de hükümetin içinde de beşer olduğumuza göre yanılanlar olabilir, hata yapanlar olabilir, şaşıranlar olabilir, yoldan çıkanlar olabilir. Haşa biz peygamber değiliz ki, mutlaka 21 milyon 500 bin oy almış AK Parti içerisinden 3-5 tane yanlış yapanlar çıkacaktır. Adımız ‘Ak’ olduğu kadar yolumuzun da tertemiz, düz olduğunu bildiğimiz kadar beşer olduğumuza göre, hata yapıp şaşıracağımızı da kabul etmemiz gerekir. Yapılacak tek şey vardır. Bunları bir kenara çıkarmak ve yargı karşısında hesap vermelerini temin etmektir. Hesaplarını verirler, iftiralar boşa çıkar aramıza katılılar, kucaklaşırız. Yanlış yaptıkları sabit olursa kusura bakma bu ak üzerine bir siyah nokta bile konmasına tahammül edemeyiz. Evrensel hukuk prensipleri de böyledir. Babanın işlediği suçtan eşini ya da çocuğunu suçlu tutamadığımıza göre evladın yaptığı hatadan dolayı eğer doğrudan bir ilişki yoksa 7 sülalesini sorumlu tutamadığımıza göre kimin hakkında iddia ve itham varsa delilleri ortaya konulmalı adalet süzgecinden geçmeli ve ondan sonra hesabını rahatlıkla verebilmelidir, biz bunu yaptık. Buna tahammül edemeyen, hükümeti, partiyi, başbakanımızı tamamen suçlayarak, hırsız, yalancı, sahtekar noktasına getirenler kendilerine baksınlar, önce utansınlar ve Allah’tan korksunlar. Bilsinler ki biz birilerinin hata yapmasından dolayı herkesin suçlanmasına karşıyız ve bunun hesabını da millet yanlış yapanlardan soracaktır.” A.A

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:0815.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more