Reklamsız Sözcü

Hüseyin Çelik’ten medyaya baskı ve telefon dinleme açıklaması

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.

android-time 15:37
Hüseyin Çelik’ten medyaya baskı ve telefon dinleme açıklaması
AKP sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.

Kendisi hakkındaki ses kaydının yolsuzluk ve rüşvet soruşturması hakkında değil medya ile ilişkiler çerçevesinde olduğunu belirten Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu’nun grup toplantısında dinlettiği ses kayıtlarının ilk kez ortaya çıkmadığını daha önce Youtube’a da yüklendiğini ifade etti. NTV’de canlı yayına katılan Hüseyin Çelik’in konuşmasından satır başları…

VALİLER KARARNAMESİ VAR MI?
Valiler Kararnamesi geliyor, 3 gün sonra 5 gün sonra diye bir şey yok. Bu ola da bilir olmaya da bilir. Seçimden önce de olabilir, olmaya da bilir.

BAŞBAKAN ERDOĞAN: EVET FAS'TAN ARADIM! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

SES KAYITLARI
Benim ses kaydım bu usulsüzlüklerle ilgili değil medyayla olan ilişkilerle ilgili. Kılıçdaroğlu’nun dinlettiği tapeler ilk defa onun duyduğu şeyler değil. O tapeler internet ortamında her tarafta var. Youtube nedir bilen bunları dinledi. İşin ahlaki boyutu şu; Yolsuzlukların yok sayılması kesinlikle söz konusu değil. Kim kamunun malına el uzatmışsa bu elin kırılması gerekiyor, kim olursa olsun. Yolsuzluklarla mücadele ederken usulsüzce bunu yapmamalısınız.

İnsanlar henüz mahkum olmadan, onlara yargısız infaz uygulamak izanla bağdaşır şey değil. Kılıçdaroğlu’nun orada açıkladığı konularla ilgili mahkeme inceliyor. Orada gizlilik var. Kılıçdaroğlu gizliliği ihlal etti. Adli yargılamayı etkileme suçu işliyor. Eğer bir bakanla ilgili olarak şüphe olursa onun amiri durumundaki kişilere haber vereceksiniz. Bu yapılmamıştır.

GÜLER’İN DİNLENMESİ USULSUZ
Bakanlarla ilgili 15 ay takibat yapılmış. Muammer Güler’in kendi oğluyla ilgili yaptığı telefon konuşması var. Bu da usulsüz. Usulsüz yollarla yapılan dinleme delil olmaz. 15 ay dinlenmesi de usulsüz.

GAZETECİYİ ERDOĞAN KOVDURMUŞ! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

MUAMMER GÜLER DANIŞMANININ TELEFONUNDAN ARAMIŞ
Bakan oğlunu kendi telefonuyla aramamış. Yanındaki danışmanının telefonu ile aramış. Oğlunun teli cevap vermiyor. Oğlunun avukatının telefonu üzerinden oğlu ile görüşüyor.

İLLEGAL DİNLEMELERLE SUÇLU İLAN EDEMEZSİNİZ
Tepeden tırnağa yanlışlar vardır. Hukuk ihlalleri yapılmış. İllegal dinleme ve illegal usullerle elde edilen deliller Meclis’te yayınlanıyor ve siz bu insanları suçlu ilan edemezsiniz.

TELEFONDA MEDYAYA BASKI YAPMADIM
Ben bir medya grubunun yetkilisini aramışım, yeni bir göreve atanmış ve ‘hayırlı olsun’ demişim. O da orada bazı şeyler söylemiş. Orada medyaya baskı anlamına gelebilecek bir tek kelime yok.

FATİH ALTAYLI CANLI YAYINDA İDDİALARA YANIT VERDİ! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

BAŞBAKAN’IN ARAMASI DOĞAL
Sayın Başbakan kendisine ‘vatan haini’ diyen bir muhalefet liderinin konuşması altyazı geçiyor. Başbakan’ın buna tepki göstermesinden daha doğal ne olabilir. Hakareti yapan suçlu olur. Medya yaydığı zaman hakaretin yayıcısı olmak da suç değil mi? Başbakan’ın da tepkisi buna.

MUHALEFET MEDYAYI DAHA FAZLA ARIYOR
Ben bir köşe yazarını da muhabiri de arayabilirim. Böyle bir haber yapmışsınız ama burada yanlışlar var diyebilirim. Bizim aradığımızdan daha fazla muhalefet arıyor. Bunu da biliyorum. Sansür uygulandıysa bu yazılıp çizilenler nasıl yazılıyor.

CHP genel Başkan Yardımcısı AKP’nin şu programlarını yayınlıyorsunuz ama bizimkini yayınlamıyorsunuz diye arıyor, suç olmuyor mu? Medya bizi eleştiriyor. Siz bizi eleştirebilirsiniz ama ben sizi eleştiremem mi? Başbakan bunu yapamaz mı?

BAHÇELİ HAKKINDA FEZLEKE
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkındaki olay 6-7 ay önce olmuş. Şimdi tamamlandı gönderildi.

HABERTÜRK'TE ‘ALO FATİH' ANKET MANİPÜLASYONU! HABERİ İÇİN TIKLAYIN

O 4 BAKANDAN BİRİNİ GÖREVDEN ALDI
4 bakan arkadaşımız hakkında 17 Aralık’ta bir şeyler oldu. 4 bakan istifa etti, başbakan birini görevden aldı. Onlara suçlu muamelesi yaptığı için değil.

ARKADAŞLARIMIZI ASMAMIZ İSTENİYOR
Bizden bu arkadaşları asmamız mı isteniyor.  Hiçbir yolsuzluğun üstü kapatılmayacaktır. Bakanların fezlekeleri de tekemmül ettiği zaman onlar da TBMM’ye gelecek. Bu telaşe neden? Bu güç gün sonra da 1 ay sonra da 3 ay sonra da gelebilir. Meclis’te 1000’e yakın fezleke var

3 DÖNEM KURALI KALKACAK MI?
Ben bugüne kadar partimizin hiçbir yetkili organında bu konunun gündeme geldiğine şahit olmadım. Bugün için gündemimizde böyle bir şey yok. Ama bir sene sonra, 2 sene sonra böyle bir şey olur mu? Ama gelecek adına burada bir şey söylemek bana düşmez.

HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKAN ADAM MEHMET FATİH SARAÇ KİMDİR?

İNTERNET DÜZENLEMESİ
Bu internete sansür anlamına geliyorsa ben bundan sonra internet falan kullanmam. Birisi sizinle ilgili görüntüler çekmiş ve yayınlıyor. Bunun yayınlanmasını ister misiniz? Medyada dile gelmesin ama internette sonuna kadar yapılsın diye bir şey var mıdır?

Eskiden böyle bir yasak olduğunda siteler kapatılırdı, şimdi ilgili link kapatılacak. Hakarette TİB Başkanı’na yetki yok ama telafisi mümkün olmayacak şeylere neden olan olaylarda kapatabilecek ama 24 saat içinde mahkeme kararı gerekecek. Porno olmasın, şu olmasın… Bu da yok. İnsanlara karşı haysiyet cellatlığı yapılmasın diye bu süreç hızlandırılıyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:4913.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more