Reklamsız Sözcü

İbrahim Çeçen ifade verdi

IC Holding'in sahibi İbrahim Çeçen, Çağlayan Adliyesi'nde ifade verdi.

android-time 12:24
İbrahim Çeçen ifade verdi
IC Holding'in sahibi İbrahim Çeçen, Çağlayan Adliyesi'nde ifade verdi.

17 Aralık’ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonları kapsamında Turkuvaz Medya Grubu’nun satışını fonlamakla suçlanan, 3. Boğaz Köprüsü’nün de yapımcısı IC Holding sahibi İbrahim Çeçen , sabah saatlerinde avukatları Prof.Hüseyin Altaş ve Mustafa Doğan İnal ile birlikte İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne gelerek şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

Çeçen'in ifadesi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcıları İsmail Uçar, Fuzuli Aydoğdu, İrfan Fidan ve Murat Çağlak tarafından alındı. 09.00 sularında başlayan ifade yaklaşık 2 saat sürdü.

Turkuvaz Medya Grubu’nun satışını açıktan fonlamakla suçlanan Çeçen, The Wall Street Journal Türkiye'den Ayşegül Güven'e konuşmuş ve kendisiyle ilgili suçlamaların Sabah-ATV satışını açıktan 100 milyon dolar vererek fonlamak olduğunu, 3'üncü köprü ihalesine yönelik herhangi bir suçlamada bulunulmadığını belirtmişti. İddiaları yalanlayan Çeçen,  ‘Bu rakamı söyleyenlar matematik de bilmiyor. “Biz o kadar parayı kamyonla götürsek ancak taşırız. Ben o parayı nasıl açıktan verebilirim? Bırakın beni, Türkiye'nin en büyük grupları şirketleri de öyle bir parayı açıktan veremez. Ticari itibarmız için zihinlerde bir soru işareti bırakmamamız lazım. Her türlü denetime açığız' demişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:2817.02.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more