İdris Bal: Linç kampanyası içindeyiz

İdris Bal, DGP'nin kurulmasıyla birlikte net bir linç kampanyası içinde olduklarını ancak kendisini ve arkadaşlarını şaşırtmadığını söyledi.

İdris Bal: Linç kampanyası içindeyiz

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Demokratik Gelişim Partisi’nin (DGP) kurulumunun ardından bazı gazetelerin haberlerine tepki gösterdi ve net bir linç kampanyası içinde olduklarını ancak kendisini ve arkadaşlarını şaşırtmadığını söyledi.

Demokratik Gelişim Partisi kurulduDemokratik Gelişim Partisi kuruldu

Bal, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Bir yıl öncesinden beri takip edildiğini, çevresindeki insanları korkutmak için İdris Bal darbe yapacak denildiğini ve çevresindeki işadamları, dernek ve vakıf başkanlarının uzaklaştırılmaya çalışıldığının ve kısmen başarılı olunduğunu söyleyen Bal, “Ama bütün bunlar doğru yolda olmamız gerektiğini net şekilde gösterdi. Biz her şeye, her türlü fitne çıkarılmasına, arkadaşlarımızın yanımızdan uzaklaştırılmasına rağmen partimizi kurduk. Arkadaşlarıma ‘bundan sonra bu tür ayak oyunlarına hazır olun’ dedim. Üye olmak kadar istifa etmek de demokratik haktır ama bu istifa suistimal ediliyor ve medyaya yansıyorsa, hiçbir uygulama olmadan ‘demokratik değil’ deniyorsa çok manidar. Çünkü bize ve partimize yönelik ayak oyunlarının devam ettiğini ve bundan sonra da edeceğini gösteriyor” dedi.
(DHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...