İhsan Özkes’ten ‘Kertenkele’ tepkisi

Eski müftü olan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, bir televizyon kanalında yayınlanan 'Kertenkele' isimli diziye tepki gösterdi.

İhsan Özkes’ten ‘Kertenkele’ tepkisi

Özkes, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Kertenkele isimli televizyon dizisini eleştiren Özkes, “Peygamber mesleği ‘imam’ rolündeki kertenkele dizisi din görevlilerimizi incitmektedir. Sürüngen bir yaratık olan ‘kertenkele’ ismiyle ‘imam’ rolü asla yakışmıyor. Hiçbir kişiye yakışmayan hırsızlık ve yolsuzluğun ‘imam’ rolüyle işlenmesi kabul edilemez” dedi.

Kertenkele'yi camilere sokmayın!Kertenkele'yi camilere sokmayın!

Diziyi gelen şikayetler nedeniyle izlediğini söyleyen Özkes, “Şikayetler geldiği bana eski bir müftü olduğum için, din görevlilerinden bazıları beni aradı. Ne oluyor diye izledim. Gerçekten yakışık almıyor. O rol sırıtıyor. Bir imam rolüyle kertenkele dizisinde işlenenler uymuyor. Adı da içeriği de uymuyor. RTÜK’ün biran önce bu diziyi kaldırarak artık bu tartışmanın uzamamasını diliyorum” dedi.

10 KASIM’DA ATATÜRK, SİLAH ARKADAŞLARI VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN OKUNACAK

10 Kasım’da mevlit okutacağını belirten Özkes, “Cumhuriyet Halk Partililerimiz tarafından birkaç yıldır 10 Kasım’larda ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günlerinde camilerde ulu önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm aziz şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutulmaktadır. Bu yıl da 10 Kasım Pazartesi günü öğle namazından sonra Fatih ilçesi Eminönü Yeni Camiinde ulu önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için mevlit okutacağım” dedi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...