Sözcü Plus Giriş

İki villaya valiyi sattı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Urla İlçesindeki villalar konusunda sert sözlerle eleştirdi.

20:29 -
İki villaya valiyi sattı!

Kılıçdaroğlu “İki villayla Vali'yi sattı. İki villayla Vali satana hiçbir ülkede Başbakan denmez. Ona, valiyi pazarlayan adam denir” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, arıtma tesislerinden çıkan günlük 800 ton çamuru 4 kat azaltacak ve yüzde 92 oranında kurutacak Çiğli ilçesindeki “Çamur Çürütme ve Kurutma Tesisii CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yeraldığı 5 bin kişinin katılımıyla yapılan törenle açıldı. CHP'nin henüz adayını açıklamadığı ilçelerdeki aday adaylarını destekleyen pankartlar dikkat çekti. Özellikle tesisin yeraldığı Çiğli ilçesindeki belediye başkan aday adayları pankart yarışına girdi.

Kılıçdaroğlu'yla birlikte törene CHP Ankara milletvekili Sinan Aygün, CHP İl Başkanı Ali Engin, CHP Genel Başkanı Yardımcıları Erdoğan Toprak, Bülent Tezcan, Sezgin Tanrıkulu, CHP İzmir milletvekilleri Alattin Yüksel, Hülya Güven, İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, İTO Meclis Başkanı Nebi Akdurak ta katıldı. Kılıçdaroğlu “Başbakan Kemalö sloganlarıyla karşılandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kürseye çıktığından bir vatandaşın gösterdiği ayakkabı kutusunu gördüğünü belirterek, “Ayakkabı kutusunu gördüm Ne olduğunu iyi biliyorumö dedi. İzmir'de olmaktan mutlu olduğunu ve İzmirlilerle gurur duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin en aydınlık kenti, sanayi, çevre dostu, kültür, fuarlar kenti İzmir. Sadece Türkiye'nin değil Akdeniz'in de incisi İzmir. Başkan Kocaoğlu, çevre konusunda ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi. Devletin yaptıklarının daha fazlasını İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir'e yaptı. Ankara, İstanbul Büyükşehir Belediyeleri metro yapamadılar. “Biz yapamıyoruz, boyumuzu aşıyor' dediler. İzmir Büyükşehir Belediyesi ise kendisinin yapacağını ve kente hizmet vereceğini söyledi” dedi.

Çevre'nin çok önemli olduğunu, Başkan Kocaoğlu'nun İzmirlilerin güzel bir çevrede yaşamasını istediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Bu hedef için büyük yatırımlar yapılıyor. Çiğli Belediye Başkanı siyasetteki kokuyu de gidereceğimizi söyledi. İzmir güzel kokuyor çünkü güzel kent. Kokunun büyüğü Ankara'dan geliyor Ankara'ya giderseniz burnunuzu tıkayacaksınız” dedi.

Kılıçdaroğlu, 30 Mart seçimlerinde bir gerçeğin altını çizeceklerini belirterek “Türkiye'de temiz siyasetin yolunu açmak zorundayız. Halka hesap veren siyaset yolunu açmak zorundayız . İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı beş altı yerde kent ormanı yaptı. Yargılanıyor. Kalkıyorsun kent ormanı yapıyorsun. Milyon Ali'ye verebilirdin. Biliyorsunuz İzmir'e gelen bir Milyon Ali var. Müteahhitlerin parasıyla parfüm dağıtıyor” dedi.

DARBEYE BERABER KARŞI ÇIKARIZ

Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenerek “Gerçekleri sen de ben de biliyoruz. Şu ana kadar 50 kez sordum. Bir soruya yanıt almış değilim. En basit soruyu soruyorum. Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar banka genel müdürün evinde ne arar? Yanıtı var mı? Yok. Konuşmuyor. Sadece darbe yapıldığını söylüyor. Kim yaptı? Darbe yapıldıysa gel yanıma beraber karşı çıkacağız. Halkın dışında başka irade kabul etmiyoruzö dedi.

VALİYİ PAZARLAYAN ADAM

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İzmirlilere seslenerek “Sizin bir Vali'niz vardıö dedi. Urla'da güzel bir koyda Başbakan Erdoğan'ın yakınlarının villa yapmak istediklerini, ancak Vali'nin 1. derece doğal sit alanı olduğu için yıkmak istediğini belirten Kılıçdaroğlu “İki villaya Vali'yi sattı. İki villayla vali satan hiçbir ülkede Başbakan denmez. Ona “Vali'yi pazarlayan adam’ denirö dedi.

ERDOĞAN MUHALEFETE TAHAMMÜL EDEMİYOR

Başbakan Erdoğan'ın Gezi olayları sırasında özel bir tv yöneticisini aramasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu “Fas'tan telefon ediyor. “Aman bu sözler neden tv ekranında yazıyla yeralıyor' diyor. Düşünebiliyor musun muhalefete tahammül edemiyor. Hep beraber ayın 30'unda sandığa gidecek, kul hakkı yiyenden hesap soracağız. Temiz siyaset yolunu açmak için oyumuzu kullanacağız. Kadın erkek eşitliği için oy kullanacağızö dedi.

Seçim tarihi olan 30 Mart'ın demokrasi tarihi açısından önemli bir gün olacağını belirten Kılıçdaroğlu “Çocuklarımız geleceğin belirleyeceğiz. Demokrasimizin, halkın güvencesi altında olduğunu kanıtlama imkanına kavuşacağız. Hepimize düşen görev var. Ben görevimi yapmaya çalışıyorum. Kadınlar erkeklere düşen görevler var. Çocukların geleceği için hep beraber çalışacağız. Güzel İzmir'e selamlar. Türkiye'nin gözü 30 Mart'da İzmir'e kilitlendi. Daha yüksek oy bekliyoruz. Sesinizi tüm Türkiye ve dünya inşallah duyacakö dedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 20:39 06.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more