Reklamsız Sözcü

Kabataş’ta bir yalan daha!

Kabataş’ta türbanlı kadına taciz iddiası, görüntülerin ardından doktor raporuyla da yalanlandı.

android-time 10:59
Kabataş’ta bir yalan daha!
Kabataş’ta türbanlı kadına taciz iddiası, görüntülerin ardından doktor raporuyla da yalanlandı.

Ortaya çıkan rapor, Develioğlu'nun iddiasını tamamen çürütüyor. Uzmanlara göre 5 gün sonra alınan raporda yer alan henüz sararmamış morluklar, o gün oluşmuş görünüyor.

soL gazetesinden Elif Örnek’in haberine göre, Haziran Direnişi döneminde AKP cephesinin eylemleri karalamak için sarıldığı “Kabataş'ta türbanlı kadına taciz” iddiası, ortaya çıkan kamera kayıtlarının ardından, iddianın sahibi olan Zehra Develioğlu'na Adli Tıp'ta verilen raporla da yalanlandı.

BAŞDANIŞMAN: RAPOR VAR

Kabataş'ta taciz iddiası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyu Meclis grup toplantısında anlatmasıyla gündeme oturmuştu. Dün açıklama yapan, Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan, “Yani ortada bir kadına bir saldırı yapıldıysa bebeğiyle birlikte, bunun üzerinde durmak varken, anlaşılan paralel yapının yönlendirmesiyle bu tür bir takım fotoğraf kareleri üzerinden bir anlam üretilmeye çalışılıyor. Bunlar ortada duran gerçeği değiştirmez arkadaşlar” dedi ve Develioğlu'nun Adli Tıp'tan aldığı rapora işaret etti.

Develioğlu'nun avukatı da, görüntülerin yayınlanmasının ardından yaptığı açıklamada “Düzenlenen doktor raporu ile müvekkilimin ve çocuğunun darp edildiği tespit edilmiştir” açıklaması yaptı.

soL, Develioğlu ve bebeğinin aldığı o rapora ulaştı. Söz konusu “olay”dan beş gün sonra muayene olan Develioğlu'ndaki morlukların, muayene günü oluştuğu belirtiliyor. Bebeğinse bacağında günlük bir kazayla oluşabilecek ufak bir sıyrık var.

UZMANLAR: BİR GÜNLÜK MORLUKLAR

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi Adli Tıp bölümünden alınan doktor raporundaki bulgulara göre Develioğlu'nda sadece, rengi henüz sarıya dönmeye başlamamış bazı basit morluklar tespit edildi. Uzmanlar, kişinin doku özelliğine göre farklılık göstermekle birlikte Develioğlu'ndaki morlukların doktora geldiği gün oluşmuş olması ihtimalinin güçlü oluğunu belirtiyorlar. Develioğlu, 1 Haziran'da meydana geldiğini iddia ettiği olaydan beş gün sonra doktora giderek rapor almıştı.

Zehra Develioğlu'nun yalnızca bacaklarında oluşan beş morluktan dördü, saldırıyla meydana gelmesi güç olan, bacakların üst iç kısımlarında.

RAPORDAKİ TESPİTLER

Develioğlu'nun 5 Haziran tarihinde yapılan muayenesi sonucu hazırlanan raporunda yer alan tespitler şu şekilde:

Sağ diz üst iç kısımda üç adet, iç alt kısımda bir adet, sol diz üst dış kısımda bir adet yaklaşık 1 ila 1 buçuk santimetre çapında mor renkli berelenme.

Bebekte sağ alt bacak iç alt kısımda üç santimetrelik sıyrık.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more